reklamı kapat

POPÜLER

TOFAŞ

TOFAŞ cephesinden üretimde grup liderliğini getiren önemli başarı

FCA çatısı altında faaliyetlerine devam eden TOFAŞ fabrikası, elde ettiği yeni standartlar ile grup içerisinde dünya liderliğine yüksekli.

Türkiye’nin otomobil pazarındaki önemli temsilcilerinden TOFAŞ, endüstriyel alanda çok ciddi bir başarıya imza attı. Türkiye otomotiv endüstrisinde birçok ilki gerçekleştiren üretim fabrikası, uluslararası kuruluşların üretim faaliyetlerinde küresel standartları belirleyen Dünya Klasında Üretim Programı kapsamındaki denetimlerde, 4 puanlık artışla 81 puana ulaştı. FCA çatısı altında olan şirket bu yükselişle birlikte grubun tüm dünya genelindeki otomobil fabrikaları içerisinde zirveye yerleşti. 2006 yılında başlayan ve FCA’nın 400 fabrikasının dâhil olduğu WCM yolculuğunun ilk yıllarında “En Hızlı İlerleyen Fabrika” ödülünü alan Tofaş, 2009’da FCA içerisinde “Gümüş Seviye”ye ulaşan ilk fabrika olmuş, 2013 yılında ise “Altın Seviye”ye ulaşmıştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TOFAŞ son teknoloji desteğiyle bu noktaya geldi

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Çağımızın yoğun rekabet koşullarında teknoloji ve verimliliği odağına alan, kaliteden ödün vermeyen firmalar rakiplerinden ayrılıyor. Rekabetçi ürünlerimizi, Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde tüketiciyle buluşturuyoruz. Dünya çapında kabul görmüş olan World Class Manufacturing sistemine dâhil olmak çok önem verdiğimiz bir konu. Üretime başladığımız ilk günden beri kalite, maliyet, verimlilik konularında mükemmeliyet çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş ve işçi güvenliğini ön planda tutarken, verimlilik ve çevre duyarlılığı alanında teknolojiyi iyi kullanarak önemli iyileştirmelerde bulunduk. Dünyadaki hızlı değişim ve rekabet ortamında, uzun soluklu planlamalarla kendimizi sürekli yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirilen son denetimlerde 77 olan puanımız, 4 puan birden artırıldı ve 81’e ulaştı. Bu gelişme, WCM’nin denetlediği otomobil fabrikaları içerisinde çıtayı en yükseğe çıkarmak anlamına geliyor. Elde ettiğimiz bu başarı çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla işbirliği içerisinde çalışmamızın doğal bir sonucudur” ifadelerini kullandı. TOFAŞ, Türkiye’de ticari ve binek üreten tek şirket olarak çalışmalara devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER