reklamı kapat

POPÜLER

tofaş

Tofaş haberlere yanıt verdi; üretime ara mı veriyor?

Otomotiv sektöründeki daralma nedeni ile ortaya atılan “üretimi durduruyor” iddialarına Tofaş cephesinden önemli yanıtlar geldi.

Özellikle son 2 yıldır artan otomobil fiyatlarından hepimiz haberdarız. Değişen kurlar ve yüksek vergi oranları nedeniyle üreticiler, araçlarına alıcı bulmakta zorlanıyor. Her ay paylaşılan piyasa raporlarından da anlayabileceğimiz gibi sektör, daralma üstüne daralmaya yaşıyor. Tahmin edersiniz ki bu durumdan sadece tükeciler de etkilenmiyor. Ülkemizde üretim yapan Tofaş’ın bu durumdan etkilenen üreticilerden biri olduğu iddia edilmişti. Hatta yaşanan olumsuz durumlar sebebi ile üretime ara bile verebileceği gündeme gelmişti. Yapılan haberlerde “Bazı hatlarda, ekim ve kasım aylarında 5 haftada 4 gün, 1 haftada da 3 gün çalışacak. 1 hafta ise üretime ara verilmesi planlanıyor. Fabrikanın planlamasında üretim öngörülerinde de düşüş olduğu ifade ediliyor.” ifadelerine yer verilmişti. Tofaş bu gelişmelerin ardından bir açıklama yaparak yüreklere su serpti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tofaş iddialara cevap verdi

Marka konu hakkında bir dizi açıklama yaparak akıllardaki soru işaretlerini giderdi. Açıklama tam olarak şu şekilde: “Planlanan mevcut üretim takvimimize göre yıl sonu üretim beklentimiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği hükümleri çerçevesinde 31 Temmuz 2019’da faaliyet raporumuzda paylaşılan 2019 yılına ilişkin beklentilere paralel olup, Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.” Buradan da anlayabileceğiniz gibi iddialar asılsız çıktı. Marka üretime aynı şekilde devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

BMW Concept 4