reklamı kapat

POPÜLER

Tofaş

Süreç uzuyor; Tofaş cephesinden üzen açıklama

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ koronavirüs sebebi ile durdurduğu fabrikası hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Koronavirüs salgını ülkemizin üretim faaliyetlerini etkilemeye devam ediyor. Alınan önlemler kapsamında dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de çeşitli fabrikalar ya kapanmış yada üretime ara vermişti. Otomotiv sektörünün başını çeken Tofaş Türk de üretime ara veren şirketler arasındaydı. Salgının getirdiği önlemler kapsamında üretimini durduran şirket verdiği arayı daha da uzatma kararı aldı. Koronavirüs tam olarak kontrol altına alıncaya kadar bu ara daha bile artabilir. Şirketten, “Faaliyetlerin kısmen veya tamamen durdurulması ya da imkansız hale gelmesi” başlığı altında yapılan açıklama bile aslında durumu özetler nitelikte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tofaş, verdiği arayı uzattı

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “31 Mart 2020 tarihli açıklamamızda, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, fabrikamızda 20 Nisan 2020’ye kadar üretime ara vereceğimiz kamuya açıklanmış olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 4 Mayıs 2020’ye kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır.” sözlerine yer verildi. Sürecin daha da uzayıp uzamayacağı henüz bilinmiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler