reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Türkiye ihtimali de olan Meizu 17 hakkında çıkan önemli detaylar

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni akıllı telefonu Meizu 17, dikkat çeken teknik detaylar ile geliyor. Bunlar resmi bilgiler.

22 Nisan tarihinde tanıtılacak telefon, kısa süre önce netleştiği üzere gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan gerçekten güçlü olacak model, yine artık netleştiği üzere Qualcomm X55 modem ile 5G ve aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip. 90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kurulduğu aktarılan telefon, parmak izi sensörünü de ekranına entegre ediyor ve yukarıda da görebileceğiniz üzere ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor. Türkiye’de de resmi olarak satılmasını beklediğimiz Meizu 17, resmi paylaşımda gösterildiği kadarıyla 4.500 mAh pil üstüne kuruluyor. Bu kapasitesi ne düşük ne de aşırı yüksek olmayan pilin 65W hızlı şarj desteğine sahip olma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 yanında önemli bir aksesuar da tanıtılacak

Amiral gemisi ile 65W hızlı şarj sunacak bir GaN temelli ufak boyutlu bir şarj cihazı karşımıza çıkabilir deniyor. Elbette bu şarj cihazının telefonun kutusundan çıkması beklenmiyor. Peki bu şarj cihazı bu kadar yüksek şarj gücünü bu kadar ufak gövdede nasıl sunuyor? İşte bunun arkasında GaN yer alıyor. GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi