reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Türkiye beklentisi olan Meizu 17 ve netleşen yeni özellikleri

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni akıllı telefonu Meizu 17, yeni teknik detaylar kazandı. Telefon için resmi duyuruya çok kalmadı.

Resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemisi Meizu 17, sık sık gündeme geliyor. Yeni bilgiler ile eskileri harmanladığımız zaman telefon teknik olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Qualcomm X55 modem ile 5G ve aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip olan amiral gemisi, firmadan kısa süre önce yapılan resmi paylaşımına göre kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kuruluyor. Yine kısa süre önce netleştiği üzere 30W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasitesinde bir pil taşıyan cihaz, sızdırılan kutuya göre bir “Pro” versiyona da sahip olacak. Daha önce pek gündeme gelmeyen Meizu 17 Pro, farkını “kablosuz şarj” sistemi mCharge ile koyacak gibi görünüyor. Pro modelin başka bir donanımsal fark taşıyıp taşımadığı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 genel olarak şık görünüyor

Tekrar baktığımız zaman rakipleri kadar olmasa da ince çerçevelere sahip olduğunu gördüğümüz amiral gemisi telefon, ön kamerayı üst çerçevede değil sağ tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden model, arkasında dikey değil yatay konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi taşıyor. Bu kamera modülünün merkezinde bir ring yani halka flaş yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi