reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Meizu 17 serisinden açıklanan önemli teknik detaylar

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni modelleri Meizu 17 ve 17 Pro, hakkında firmadan resmi paylaşımlar gelmeye devam ediyor.

Resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemileri Meizu 17 ve 17 Pro, firmanın resmi paylaşımları ile gündemden düşmüyor. Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz telefonlar, daha önce netleştiği üzere bünyelerinde 90 Hz bir ekran kullanıyor. İşte bu ekranların direkt olarak Samsung‘dan geldiği açıklanmış durumda. Firma tarafından özel olarak ürettirilen 90 Hz Super AMOLED paneller kullandığı aktarılan amiral gemisi aile, bu açıdan görüntüleme konusunda da iddialı duruyor. Burada sadece 120 Hz olmaması üzüyor. Bu arada modellerin mEngine 3.0 ile yolda olduğu da aktarılıyor. Telefonlar çok güçlü bir titreşim motoru ve buna bağlı çok etkili bir geri bildirim desteğiyle yolda deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 ve 17 Pro arasında ne farklar var?

Kısa süre önce netleştiği kadarıyla modeller arasında dört temel fark yer alıyor. Genel olarak ortak bir tasarım ve donanım altyapısı üstüne kurulan telefonlardan 17 Pro, ilk olarak mCharge isimli hızlı kablosuz şarj ile fark yaratıyor. Buna ek olarak telefonun 17’den farklı olarak LPDDR5 RAM kullandığı da aktarılıyor. Bir diğer fark ise seramik arka bölüm oluyor. Bu açıdan 17 Pro çok daha premium bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Son fark ise görüntüleme tarafında karşımıza çıkıyor. Yine resmi olarak paylaşıldığı üzere 17 Pro modelinin arkasında bir 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu derinlik algılama altyapısı ile özellikle çok iyi portre modu sunacak izlenimi oluşturan Meizu 17 Pro, gerçekten merak uyandırıyor. Her iki telefonun da gücünü Snapdragon 865 işlemciden aldığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi