reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17 Pro

İddialı model Meizu 17 Pro ve önemli kamera detayı

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni modellerinden Meizu 17 Pro, kamera tarafında önemli bir donanımla geliyor. İşte yeni detaylar;

Resmi olarak artık bildiğiniz üzere 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemileri Meizu 17 Pro ve 17, gündemden düşmüyor. En son kablosuz Pro sürümün fark yaratacağı hızlı kablosuz şarj detayı ile karşımıza çıkan aile, görebileceğiniz üzere arkalarında dikey değil yatay konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Bu kamera modülünün ortasında ise bir ring yani halka flaş yer alıyor. İşte bu halka flaşın merkezinde 17 Pro modeli bir 3D derinlik sensörü taşıyor gibi görünüyor. Firmanın resmi olarak 3D derinlik sensörü ile geldiğini duyurduğu cihaz, burada yeni iPad Pro’lar gibi LiDAR tarayıcı kullanıyor olabilir deniyor. Bu derinlik algılama altyapısı ile özellikle çok iyi portre modu sunacak izlenimi oluşturan telefon, gerçekten merak uyandırıyor. Gücünü normal 17 ile beraber Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alacak olan 5G’li amiral gemisi, 90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kuruluyor. 30W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasitesinde bir pil taşıyan cihaz, halen kaça satılacak tam olarak bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 Pro ve 17’nin tasarımı artık tamamen ortaya çıkmış durumda

Yukarıdaki görsele bir kez daha baktığımız zaman aşırı olmasa da yeterince ince çerçevelere sahip olduğunu gördüğümüz amiral gemisi telefonlar, ön kamerayı üst çerçevede değil sağ tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden modeller, şimdilik iki farklı renk seçeneğiyle görünüyor. Ancak firmanın burada daha fazlasını sunması bekleniyor. Bu modellerden sadece normal 17’nin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi