reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Meizu 17 Pro’dan iddialı hızlı kablosuz şarj değeri

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni modelleri Meizu 17 ve 17 Pro, hakkında firmadan önemli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemileri Meizu 17 ve 17 Pro, tanıtımlarına 2 gün kalmış olmasına rağmen teknik açıdan detaylanmayı sürdürüyor. Firmanın resmi paylaşımları ile gündemden düşmeyen telefonlardan bu sefer 17 Pro ile alakalı yeni bir detay geldi. Buna göre telefonda 27W gücünde hızlı kablosuz şarj desteği yer alıyor. 27W kablosuz şarj, birçok akıllı telefon modelinin kablolu şarj gücünden fazla olmasıyla mutlu ediyor. Bu özelliği normal Meizu 17’de olması ise beklenmiyor. Modellerin kablo üstünden 40W hızlı şarj sunacağı söyleniyor. En son bünyelerinde Samsung imzalı 90 Hz Super AMOLED ekran yer alıyor denilen amiral gemisi modelleri, ortak olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Türkiye’de de resmi olarak satılma ihtimali olan telefonların, şu an sadece fiyatları sızmamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 ve 17 Pro arasında ne farklar var?

Bunu daha önce de paylaşmıştık. Merakla beklenen modeller arasında dört temel fark yer alıyor. Genel olarak ortak bir tasarım ve donanım altyapısı üstüne kurulan telefonlardan 17 Pro, yukarıda da söylediğimiz gibi mCharge isimli hızlı kablosuz şarj ile fark yaratıyor. Buna ek olarak telefonun LPDDR5 RAM kullandığı da biliniyor. Bir diğer fark ise seramik arka bölüm olacak deniyor. Bu açıdan Pro model isminin de işaret ettiği üzere çok daha premium bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Son fark ise görüntüleme tarafında karşımıza çıkıyor. Resmi olarak paylaşıldığı üzere 17 Pro modelinin arkasında bir 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu derinlik algılama altyapısı ile özellikle çok iyi portre modu sunacak izlenimi oluşturan Meizu 17 Pro, gerçekten merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi