reklamı kapat

POPÜLER

Huawei appgallery

Huawei’den saat ve bileklikleri için şaşırtan AppGallery hamlesi

Ambargolu teknoloji devi Huawei, akıllı saat ve akıllı bileklik modelleri için şaşırtan bir AppGallery hamlesi ile gündemde.

Huawei, bildiğiniz üzere ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine telefonlar açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile geliyor. İşte firmanın bu HMS temelli uygulamalar üzerine kurulan AppGallery isimli bir uygulama marketi bulunuyor. Tam da bu market ile bağlantılı bir gelişme gündemde. Son dönemde Huawei’den gelmeyen başka marka telefonlara sahip kişiler, Huawei’nin geliştirdiği akıllı saat ve bilekliklerinin düzgün şekilde çalışmadığı yönünde bildirimler geçiyor. Söylendiği kadarıyla firmanın akıllı saatleri ve akıllı bileklerini Samsung, OPPO veya OnePlus gibi Huawei’den gelmeyen telefonlarda kullanmak adına Huawei Health uygulamasına ihtiyaç duyuluyor. Yaşanan sorunların da bu uygulama ile alakalı olduğu aktarılıyor. Gelen bilgilere göre firma artık “Health” uygulamasının direkt olarak AppGallery içerisinden indirilmesini istiyor. Bu kullanıcıların AppGallery’i de firmanın resmi internet sitesinden telefonlarına indirmesi gerekiyor. Yeni marketin kullanıcı kitlesini artırmak adına atılmış gibi duran bu adım şu an tepki çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, AppGallery için önemli yatırımlar yapıyor

En son açıklandığı kadarıyla AppGallery, 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Oyunlar dahil 45 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan ve sürekli olarak büyüyen market, gelişmesini yerel birçok markette atılan adımlar ile sürdürüyor. Ayrıca firma yetkilisi Eric Xu, Google uygulamalarının Play Store yanında Apple App Store içerisinde yer alması gibi, AppGallery içerisine gelmesini de umduklarını aktarıyor. Kısa süre önce konuşan Richard Yu da hatırlarsınız Google servisleri ve Play Store’u yeniden telefonlarında kullanmak istediklerini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası