reklamı kapat

POPÜLER

Huawei AppGallery için Facebook, Twitter ve Instagram açıklaması

Huawei AppGallery için ortaya çıkan güzel gelir detayı

ABD ambargosu altındaki Huawei, biliyorsunuz AppGallery isimli bir uygulama marketine sahip. İşte bu market ile alakalı önemli bir detay var.

Huawei, artık herkesin bildiği üzere ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine telefonlar / tabletler açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile geliyor. İşte bu HMS temelli uygulamalar üzerine kurulan AppGallery marketi, uygulama geliştiricileri gelir konusunda üzmeyecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz Apple ve Google kendi uygulama marketlerinde 30’a 70 oranını uyguluyor. Yani uygulama gelirinin sadece yüzde 70’i direkt olarak geliştiriciye gidiyor. Huawei ise burada 10’a 90 oranını uygulayacak deniyor. Yani gelirin yüzde 90’ı geliştiriciye gidecek, bu da geliştiricileri mutlu ederek marketin albenisini artıracak izlenimi oluşturuyor. En son açıklandığı kadarıyla 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Oyunlar dahil 45 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan market, gelişmesini yerel birçok markette atılan adımlar ile sürdürüyor. Bu arada biliyorsunuz Google, Huawei ile tekrar çalışmak adına ABD’li kurumlara başvurularda da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei AppGallery için Türkiye’de de önemli bir yatırım yapıldı

Marketin gelişmesi için sadece Türkiye’de 50 milyon TL’lik bir yatırım sözü veren teknoloji devi, App Store ve Play Store’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü uygulama marketi haline gelen AppGallery için gerçekten büyük düşünüyor.

İlgili Video