reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Google

Huawei telefonlara yeni gelen Google Maps alternatifi!

ABD ambargosu altında bulunan teknoloji devi Huawei, artık Android lisansı olmayan yeni telefonlarında bir Google Maps alternatifine daha sahip.

Huawei, artık herkesin bildiği üzere ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine telefonlar açık kaynak Android 10 üstüne kurulan Huawei Mobile Services (HMS) ile geliyor. Yeni telefonlarda HMS temelli uygulamaları bir araya getiren, Play Store alternatifi AppGallery uygulama marketi bulunuyor. İşte bu uygulama marketinde artık HERE WeGo – City Navigation haritası uygulaması da yer alıyor. Bu orijinal olarak Nokia tarafından geliştirilen uygulama ile telefonların sahiplerine yeni bir Google Maps alternatifi sunan firma, bu açıdan kişileri sevindiriyor. Özellikle Avrupa’da çok iyi çalıştığı bilinen HERE WeGo, AppGallery’nin en popülerlerinden olacak izlenimi oluşturuyor. Hatırlarsınız firma kısa süre önce arama konusunda da bir Google alternatifi bulmuştu. Firma P40 serisi için Avrupa’da Qwant ile anlaştı. Söylendiği kadarıyla Fransa, İtalya ve Almanya’da satılan P40, P40 Pro ve daha sonra gelecek P40 Pro Plus modellerinde Qwant arama uygulaması ön yüklü olarak gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, buna rağmen Google uygulamalarını AppGallery içerisine almak istiyor

AppGallery marketi, şu an Google uygulamalarına sahip değil. Ancak firma bunun ileride değişeceğini umuyor. Eric Xu, Google uygulamalarının Play Store yanında Apple App Store içerisinde yer alması gibi, AppGallery içerisine gelmesini de umduklarını aktarıyor. Firma ilerleyen dönemde Google ile yeniden çalışmak da istiyor. Kısa süre önce konuşan Richard Yu, hatırlarsınız Google servisleri ve Play Store’u yeniden telefonlarında kullanmak istediklerini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası