reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3 Android 10

Dört oldu; Xiaomi Mi A3 için yine, yeniden Android 10!

Geçtiğimiz günlerde tam üçüncü kez Android 10 güncellemesi geriye çekilen Xiaomi Mi A3, bir kez daha Android 10 güncellemesi aldı.

Geçtiğimiz haftalarda çıkan iki farklı Android 10 güncellemesi sonrasında Xiaomi Mi A3 sahiplerinden telefonların kullanılmaz hale geldiği yönünde bildirimler gelmişti. Hatırlarsınız başka bazı kullanıcılar da birçok kilit özelliğin güncelleme sonrasında bozulduğunu aktarmıştı. Bu yüzden Xiaomi bu sorunlu güncellemeleri geriye çekmiş ve sorunsuz olduğu aktarılan üçüncü bir Android 10 güncellemesi göndermişti. Ancak geçtiğimiz günlerde bu üçüncü güncellemede de yaşanan sorunlar nedeniyle geriye çekilmiş ve iptal edilmişti. Koronavirüs nedeniyle uzaktan çalışmaya başlayan çalışanlar arasındaki koordinasyonu iyi kuramıyor denilen firma, kısa süre önce Xiaomi Mi A3 için dördüncü Android 10 güncellemesini indirmeye sundu. OTA üstünden gelen son güncellemenin artık tamamen sorunsuz olması bekleniyor. Son güncellemenin iptal edilen gibi 1,33 GB değil sadece 32 MB olması çok garip görünürken, M A3 kullanıcıları artık güncellemelerden korkar halen gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 teknik olarak neler sunuyor?

Telefon 6,1 inç 720×1560 piksel AMOLED ekran kullanıyor. Önündeki damla çentikte 32 megapiksel, arkasında ise Sony IMX582 sensörlü 48 megapiksel F1.78 ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik olmak üzere üçlü kurulum taşıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkan Mi A3, gücünü 4 GB RAM + Snapdragon 665 işlemciden alıyor ve 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pille geliyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin akıllı telefonu, hem de her açıdan!