reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE (2. nesil) vs iPhone 11 vs iPhone XR kamera testinde karşı karşıya [Video]

iPhone SE (2. nesil) vs iPhone 11 vs iPhone XR kamera testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın çok geniş kitlelere ulaştığı gerçekten önemli modelleri iPhone SE (2. nesil), iPhone 11 ve iPhone XR kamera testinde karşı karşıya geldi;

Mrwhosetheboss YouTube kanalı bu sefer iPhone SE (2. nesil), iPhone 11 ve iPhone XR modellerinin kamera performanslarını test etti. Bu testleri çıkan her yeni amiral gemisi için tekrarlayan kanal, bu sayede telefonların gerçek hayat performanslarını gözler önüne seriyor. Yukarıda izleyebileceğiniz yeni teste baktığımız zaman testin en ucuzu olan yeni nesil SE, 4K video konusunda abisi sayılan iPhone 11 kadar iyi kalite sunabiliyor. Video konusunda iPhone XR‘ın da geride kalmadığı dikkatlerden kaçmıyor. Fotoğraf testinde ise güzel ışıkta üç telefonun da hemen hemen benzer kaliteyi sunduğu görülüyor. Burada sunduğu dinamik aralık gerçekten iyi olan 399 dolarlık iPhone SE (2. nesil), bazı çekimlerde XR’ı geride bırakıyor. Burada iPhone 11 modeli ekstra ultra geniş açı kamerası fark yaratırken, 2020 SE’nin portre modu da rakipleriyle aynı seviyede iyi görünüyor. Ancak bu özelliğin yeni SE’de sadece kişilerde çalıştığını belirtmek gerekiyor. Yeni SE ile XR’ın iPhone 11’in en çok gerisinde düştüğü yer ise düşük ışık çekimleri oluyor. Bu üçlüde sadece iPhone 11’de gece modu yer alıyor. Bu da elbette gece çekimlerini inanılmaz değiştiriyor. Selfie kamerası iPhone 11 kadar geniş olmayan ve portre modu biraz geride kalan SE 2020, yine de fiyatına oranla kamera konusunda gerçekten dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE (2. nesil) için bilinmesi gereken teknik detaylar şöyle

Model 4,7 inç HD Retina 1334 x 750 piksel LCD ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Apple A13 Bionic işlemciden alıyor. Önünde 7 megapiksel F2.2, arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kamera yer alan telefon, biyometrik güvenlik tarafında ikinci jenerasyonu Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor. IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı bir seviye dayanıklı olan telefon, Qi kablosuz şarj desteğine sahip. 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunulan yeni SE, ses getirmeyi başarmış durumda. 3 GB RAM + 1.821 mAh pile sahip modelin 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TL seviyesine yükseliyor.