reklamı kapat

POPÜLER

Opel Mokka

Yeni Mokka ile perspektif değişecek; Opel CEO’dundan önemli açıklamalar

Markasının modern yüzü ve dinamiklerini temsil edecek olan yeni nesil Mokka ile ilgili konuşan Opel CEO’su Michael Lohscheller, ilgi çeken ifadelere yer verdi.

Bir süredir test sürecindeki gelişmeleriyle gündemimizde yer alan yeni nesil Opel Mokka için bekleyişimiz devam ediyor. Rakipleri karşısında artık oldukça geride kalan bir modelle satışta olan modelin, geçtiğimiz yılki satışlarında yüzde 37’lere ulaşan düşüşün gözlemlenmesi de aslında durumun rakamsal bir kanıtı. PSA altyapısı sayesinde tam elektrikli bir versiyonu da beraberinde getirecek olan yeni jenerasyonun adının sonundaki ‘X’i de geride bırakacağını biliyoruz. CEO Michael Lohscheller‘e göre yeni Mokka ile birlikte markanın algısı ve perspektifleri de hatırı sayılır oranda değişime uğrayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Opel Mokka, marka tarihinin son dönemlerdeki en heyecan verici modeli olacak

Konuyla ilgili AutomotiveNews‘e açıklamalarda bulunan Lohscheller; “Yeni Mokka, uzun tarihimizdeki en heyecan verici otomobillerden biri olacak.” diyerek ilgiyi de iyice üzerine toplamış durumda. Tasarım karakterinin 2018 yılında tanıtılan Opel GT X elektrikli SUV konseptinden etkilenerek inşa edileceğini söyleyen Lohscheller, bu dille birlikte kendinde bir detoksa girecek. Mokka’nın tamamen dijital hale getirilmiş bir iç mekana sahip olacağının da altını çizen Lohscheller, her şey planlandığı gibi giderse aracı bu yılın dördüncü çeyreğinde üretime geçirmeyi planladıklarını ifade ediyor. İlk teslimatların ise Almanya merkezli olarak Aralık ayında başlaması da yine gündemde.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Opel Corsa-E