reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Rooms zoom
Facebook Messenger Rooms zoom

Zoom rakibi Facebook Messenger Rooms tanıtıldı!

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce popülerlik patlaması yaşayan Zoom rakibi Messenger Rooms özelliğini tanıttı. İşte detaylar;

Koronavirüs nedeniyle evinde kalan ve evinden çalışmaya başlayan kişilerin bir toplu görüntülü görüşme ihtiyacı ortaya çıktı. İşte bu boşluğu bir anda patlayan Zoom doldurdu. Bu durum elbette Facebook gibi devlerin hiç de hoşuna gitmedi ancak onlarda Zoom gibi geniş bir toplu görüşme altyapısı yoktu. Aynı zamanda Zoom kadar basit bir deneyim de sunulmuyordu. Koronavirüs salgını sürdüğü için bu alandaki talebin azalmayacağını iyi bilen sosyal medya devi Facebook, karşımıza Messenger Rooms ile çıktı. Messenger uygulamaları üzerinden erişim sunulabilen bir özellik olan ancak hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duyamayan Rooms, temel olarak 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor. Bakıldığı zaman çok kullanışlı duran özellik, ufak bir bağlantı üstünden katılım sunuyor ve Zoom gibi uçtan uça şifreleme getirmiyor. Bunun video tarafında çok zor olduğu aktarılıyor. Yani serviste yüzde 100 güvenlik yer almıyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de getiren Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor.

Facebook Messenger Rooms zoom
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger Rooms yakında herkese açılacak

Evet özellik şu an sadece belirli bölgelerde açılmış durumda. Firma global çıkışın önümüzdeki haftalarda yapılacağını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası