reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS, iPhone X ve Samsung Note 9

iPhone XS, iPhone X ve Samsung Note 9 kamera testinde karşı karşıya [Video]

Apple‘ın yeni tanıttığı iPhone modellerinin ardından karşılaştırma içerikli videolar birer birer internete düşmeye başladı. İlk olarak iPhone XS, iPhone X ve Samsung Note 9 kamera testinde karşı karşıya geliyor.

Akıllı telefonların fiyatı her geçen gün yükselirken kullanıcılar paralarının karşılığını alıp alamayacağını öğrenmek istiyor. Kamera testi de önemli bir soru işaretinin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Örneğin Apple tercih ediyorsanız hangi modelin kamerada öne çıktığını anlayabiliyorsunuz. Android ve iOS arasında kesin bir tercihiniz yoksa ve size hitap eden kameraya sahip modeli arıyorsanız, onu da öğrenme şansı yakalıyorsunuz.

Mrwhosetheboss hazırladığı videoyla iPhone XS, iPhone X ve Samsung Note 9’un kamerasını aynı ortamlarda test ediyor. Videoda ilk dikkat çeken detay mikrofon farkı oluyor. iPhone modelleri sesi daha net alırken, Note 9’da gürültü ön plana çıkıyor. Arka kameraya geliş yapıldığında iPhone modelleri daha aydınlık görünüyor. Note 9‘un öne çıktığı nokta ise görüntü sabitleme oluyor. Bu cihazla yürürken oldukça net görüntü elde etmek mümkün. Telefonların en çok kullanılan özelliği olan ön kameraya baktığımızda iPhone Xs‘in zirveyi kimseye bırakmadığını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu sonuçlara rağmen hangi telefonun en iyi kameraya sahip olduğunu söylemek oldukça zor. Apple‘ın kendi içinde bir gelişme kaydettiğini söyleyebiliriz. Fakat karar kişilerin şahsi tercihine kalıyor gibi görünüyor.