reklamı kapat

POPÜLER

Winamp

Windows 10 desteği aldığı “keşfedilen” Winamp sürpriz yapabilir

2000’lerin efsane medya oynatıcısı Winamp, Windows 10 desteği ve çeşitli iyileştirilmelerle tekrar indirilmeye sunulabilir.

iTunes, Windows Media Player gibi yazılımların zamanında güçlü bir alternatifi olan media oynatıcısı Winamp’ten sürpriz gelişmeler var. Winamp, 2013’te son resmi güncellemesini almış ve daha sonra sessizliğe bürünmüştü. Yazılımın haklarının 2014’te Radionomy tarafından satın alınmasıyla tamamen boşlanan oynatıcı, o gün bugündür deyim yerindeyse ölü. Ancak yazılımın internete sızan son sürümünde bir şeylerin yakında değişeceğinin sinyalleri veriliyor. Kısacası Winamp, sürpriz değişikliklerle sahalarda tekrar yerini alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi bir açıklama yok

1997‘de Nullsoft tarafından geliştirilen ve 1999‘da AOL bünyesine katılan Winamp, özellikle 2000’li yıllarda Windows XP’li bilgisayarlarda en çok görmeye alıştığımız yazılımlardan biriydi. Yıllar geçtikçe yaşanan değişimlerle gittikçe aksiyonsuz bir dönem geçiren yazılım, günümüzde eski sürümü hala indirilebilir durumda olsa bile unutulmaya yüz tutmuş durumda. Neyse ki Winamp hayranlarını sevindirecek haber, yazılımın internete sızan yeni sürümüyle geldi. 5.8 kodlu sürümde Windows 8 ve 10’u tanımaya başlayan yazılım, artık Windows Audio’yu destekliyor ve çeşitli sorunlarından da kurtuluyor. Digital Trends‘in konuyla ilgili haberine bakılırsa uygulama birtakım iyileştirmeler de almış durumda. Ayrıca yazılım, eskiden sahip olduğu Pro özelliğinden de arındırılarak tıpkı eskisi gibi baştan aşağı ücretsiz hale geliyor. Yazılımla alakalı haberler heyecan verici olsa da Radionomy’den henüz resmi bir açıklama yok.

İlginizi çekebilir

Uygun fiyatlı Microsoft Surface Go