reklamı kapat

POPÜLER

winamp

Yakında geri dönmeye hazırlanan Winamp baştan aşağı yeni bir deneyim sunacak

Winamp, yakında geri dönüyor! Üstelik kullanıcı deneyimi tamamen değişecek Winamp’ı artık çok daha çeşitli platformlarda görebileceğiz.

Haftalar önce Windows 10 desteği aldığını duyurduğumuz Winamp’ın resmi yeni sürümü, çok yakında herkes için kullanıma açılacak. Üstelik yeni sürümle bambaşka bir hal alacağı öğrenilen yazılım, mobil platformlara da taşınıyor. Bir internet sitesine konuşan geliştirici şirket Radionomy CEO‘su Alexandre Saboundjian, bu durumu “eski Winamp ama yepyeni bir deneyim” olarak açıklıyor. İlk sürümü 1997 yılında yayımlanan yazılım, 2002’de AOL’a ve 2014’te de Radionomy’ye satılmıştı. Son resmi güncellemesini 2013’te alan Winamp’ın geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan sızıntılar neticesinde de Windows 10 desteğine kavuştuğu anlaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Winamp nasıl olacak?

Uygulamanın yeni deneyimi hakkında birkaç bilgi veren Saboundjian, Winamp’ın bir mobil uygulamasının geleceğini söyledi. Cihazda bulunan halihazırdaki ses dosyalarını açabilecek uygulama, buluttaki dosyalara da erişebilecek ve radyo istasyonlarına da bağlanabilecek. Masaüstü yazılımlarının da güncelleneceği Winamp’ın her cihazdan erişilebilen, kullanışlı bir hale getirilmeye çalışıldığı anlaşılıyor. Günümüzde müzik akış servislerinin popülerliğine karşı Radionomy’nin ne tür bir strateji izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Zira CEO Saboundjian’dan Winamp’ın herhangi bir müzik akış servisiyle entegre çalışıp çalışmayacağıyla alakalı bir bilgi gelmedi. Winamp 6 olarak tanıtılacağı düşünülen yeni sürümün 2019‘da yayımlanacağı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

YouTube içerik üreticilere özel video düzenleme uygulaması: Premiere Rush CC