reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3 Android 10

Xiaomi Mi A3 modelinden yeni Android 10 gelişmesi

Yaşanan sorunlar nedeniyle tam dört farklı kez Android 10 alan Xiaomi Mi A3, bu sefer sorunsuz duran son güncellemeyi Avrupa’da almaya başladı.

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda çıkan iki farklı Android 10 güncellemesi sonrasında Xiaomi Mi A3 sahiplerinden telefonların kullanılmaz hale geldiği yönünde bildirimler gelmişti. Başka bazı kullanıcılar da birçok kilit özelliğin güncelleme sonrasında bozulduğunu aktarmıştı. Bu yüzden Xiaomi bu sorunlu güncellemeleri geriye çekmiş ve sorunsuz olduğu aktarılan üçüncü bir Android 10 güncellemesi göndermişti. Ancak bu üçüncü güncellemede de yaşanan sorunlar nedeniyle geriye çekilmiş ve iptal edilmişti. Daha sonra ise sadece 32 MB boyutundaki dördüncü güncelleme indirmeye açılmıştı. İşte bu son güncelleme kısa süre önce Avrupa’da yani Avrupa için hazırlanan cihazlara da çıktı. Türkiye’deki cihazlar için de geniş çaplı olarak dağıtıma çıktığı ya da çıkacağı görülen güncelleme, bu sefer kullanıcıları üzmüyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 teknik olarak neler sunuyor?

Telefon 6,1 inç 720×1560 piksel AMOLED ekran kullanıyor. Önündeki damla çentikte 32 megapiksel, arkasında ise Sony IMX582 sensörlü 48 megapiksel F1.78 ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik olmak üzere üçlü kurulum taşıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkan Mi A3, gücünü 4 GB RAM + Snapdragon 665 işlemciden alıyor ve 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pille geliyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin akıllı telefonu, hem de her açıdan!