reklamı kapat

POPÜLER

Opel

Yeni nesil Mokka’ya ilham olacağı açıklanan Opel GT X Experimental projesini hatırlayalım

Yapılan resmi açıklamaların ardından bir anda tekrar mercek altına almamız gereken 2018 yıllı Opel GT X Experimental projesi, heyecan verici parçalara sahip.

Opel CEO’su Michael Lohscheller’in kısa süre önce yaptığı açıklamalarla ilgi oklarını iyice üzerine çeken yeni nesil Mokka için beklentiler içiye artmış durumda. Tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak modelin bir önceki neslini tamamen unutturacak tasarım çizgileriyle rekabette tekrar “ben de varım!” demesi bekleniyor. CEO Lohscheller, bu süreçte aracın karakteristik çizgilerine ilham olan projesinin ise 2018 yılında tanıttıkları konsept GT X Experimental olduğunu açıkladı. O dönem çizgileriyle pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başaran modelle ilgili öne çıkan detayları bu vesileyle tekrar hatırlamakta yarar var.

Opel’in “Vizör” olarak nitelendirdiği yeni ızgara ve ön çizgileri üzerinden oldukça farklı bir görünüm ortaya koyan GT X Experimental, kendinden önceki senelerde gösterimi yapılan Monza ve GT konseptlerinden izler de taşıyordu. Dış bölümünde akıllarda uyandırdığı minimal karakteri içerisinde de devam ettiren Opel GT X Experimental, 4.063 milimetre uzunluğunda coupe formlu bir SUV olarak karşımıza çıkarılmıştı. CEO Lohscheller, yeni Mokka’da yer verecekli kokpit tasarımında farklı noktalar üzerine şekillenen dijital zenginliğe dikkat çekti. GT X konseptinin kokpitine baktığımızda özgün noktaların olduğu bu açıklamalarla kesiştiğini net şekilde görebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel, tamamen elektrikli abir altyapı üzerine kurulan modelinin ilk günden beri teknik verilerini paylaşmayı tercih etmediğini görüyoruz. GT X Experimental ile ilgili bilinen kısıtlı teknik verilerin başında ise 50 kWh’lık bir batarya paketine sahip bir konsept olması. Bununla birlikte, Seviye 3 otonom sürüş fonksiyonları sayesinde aktif sürüş destek asistanlarının araç içerisinde uygulandığını gördük. Tasarımıyla birlikte teknik özellikleriyle de Mokka’ya ilham olacağının sinyallerinin veren GT X Experimental’in, Mokka’nın yükseliş amacına ne kadar etki edeceğini önümüzdeki günler gösterecek. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Opel Corsa-E