reklamı kapat

POPÜLER

Opel

Opel’in yeni tasarım dilini ilk kez göreceğiz; GT X Experimental için geri sayım başladı [Video]

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen Opel GT X Experimental, markasının bundan sonraki 10 yıllık yüzünün başlangıcını temsil ediyor.

Yeni jenerasyon modelleriyle birlikte tasarım dili konusunda da bütünsel bir revizyona girecek olan Opel, temmuz ayı içerisinde bunu resmi duyuru üzerinden gerçekleştirdi. Açıklamayla birlikte otomobillerinde göreceğimiz yüzün ilk detaylarını da veren PSA grubu dahilindeki marka, bu yüzü temsil edecek ilk projesini de hazırlamış durumda. 2020 itibarıyla tüm ürün gamında göreceğimiz bu karakteri son beş yıl içerisinde tanıttığı konsept modeller üzerinden şekillendiren Opel, GT X Experimental adını verdiği yeni projeyle bunu bir üst noktaya taşıyor. Aracın ipucu niteliğindeki ilk parçalarını ufak bir videoyla destekleyerek paylaşan marka teknik detay kısmını şimdilik atlamayı tercih ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merak edilen tek cevap

Tamamen elektrikli bir proje olarak tanıtılmasını beklediğimiz Opel GT X Experimental, 2013 ve 2016 yıllarında tanıtılan GT konseptlerinin son nesli olarak da nitelendirilebilir. Marka tasarımcılarının “Vizör” adını verdiği yeni tasarım mimarisini barındıran otomobilde L formlu LED ışıklandırmalar ve aydınlatılmış marka logosu ön plana çıkıyor. Motosiklet kasklarından ilham alınarak şekillendiğini bildiğimi bu mimari içerisinde modern ve sportif çizgiler dikkat çekiyor. Paris Otomobil Fuarı kapsamında karşımıza çıkma ihtimali olan bu konsept proje beraberinde; “İlk hangi modelde bunu göreceğiz?” sorusunu da getiriyor. Aslında şimdilik bu sorunun resmi bir cevabı yok. Lakin 2019 yılında tanıtılacak yeni jenerasyon Opel Corsa‘nın ardından gelecek olan Astra’da bu yüzü görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Siz de Opel’in yaptığı bu değişim hamlesiyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.