reklamı kapat

POPÜLER

netflix

Netflix görüntü kalitesinde yepyeni dönemi başlatıyor

Netflix, kullanıcılarının hem izledikleri üzerinde daha fazla kontrole hem daha çok seçeneğe sahip olmaları için de teknolojiden yararlanıyor. Dolby Atmos, 4K ve HDR gibi gelişmiş ses ve görüntü teknolojilerini kullanıcılarla buluşturan şirket, kullanıcılara eğlenceli bir deneyim vadediyor. Netflix’in belirttiğine göre Netflix kullanan akıllı televizyonların yaklaşık üçte biri HDR’yi destek veriyor.

Netflix şimdi de yepyeni bir özellik sunuyor: Ayarlanmış Netflix Modu. Sony görüntü ve resim uzmanlarının Netflix renk uzmanlarıyla birlikte geliştirdikleri Ayarlanmış Netflix Modu seyircilerin TV’lerini, dizi ve film profesyonellerinin post prodüksiyon aşamasındaki ekran kalitesine taşıyor. Sony’nin görüntü işlemedeki uzmanlığından yararlanarak geliştirilen bu özellik sadece Sony’nin Bravia Master Serisi A9F OLED ve Z9F LED TV‘lerinde kullanılabiliyor, ancak 4K ve HDR dahil Netflix’teki tüm içerikleri destekliyor. Netflix kullanıcıları tek bir menü ayarıyla, pembe dizi efekti olmadan, dizileri, filmleri ve belgeselleri gerçek renkler, belirgin dinamik kontrastlar ve akıcı görüntülerle izleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’ten yeni özellik hakkında açıklama

Netflix Cihaz Ortaklıkları Ekosisteminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Mirer, “Hem Netflix hem Sony teknoloji liderleri ve içerik yaratıcıları olarak önemli deneyimlere sahip. Biz dizilere ve filmlere sadece birer hikaye gözüyle bakmıyoruz, onlar bizim için sanat eseri. Yapımlarda yaratıcılık hem onları hayata geçirenler hem de izleyiciler açısından önemli. Rengin, parlaklığın ve sesin de öykünün birer parçası olduğunu unutmamak gerek. Dünya genelindeki üyelerimizin bu müthiş deneyimi yaşamaları ve Ayarlanmış Netflix Modu sayesinde Netflix’teki yapımları stüdyo kalitesinde görüntülerle izlemeleri için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

House of Cards’ın yaratıcısından iddialı Mars’a yolculuk dizisi