reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

İçerik bulmayı kolaylaştıracak yeni Netflix özelliği yolda

Netflix yepyeni bir özellik test etmeye hazırlanıyor. Yeni özellikle beraber artık popüler içeriklere erişmek daha kolay olacak.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, her ne kadar 139 milyon abonesiyle çevrim içi servisler arasında zirvede olsa da kullanıcıların platformda değişmesini istediği bir takım noktalar bulunuyor. Genel olarak kullanıcı odaklı eleştiriler ise yeni içerikleri bulmanın zor olması ya da sevilen içerikleri doğrudan platform içinde görüntüleyebilmek yerine sosyal medyadan duymak üzerine. Buna bir çözüm sağlamaya hazırlanan servis, platform içinde bir “En iyi 10 içerik” listesi sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu liste platformdaki en iyi 10 film ve diziyi sıralayacak. Daha da iyisi söz konusu listenin haftalık olarak güncellenecek olması. Yani o an gerçekten de izleyiciler hangi içeriği beğenerek tüketiyor haftalık olarak görebileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her kategoriye özel liste

Bunun da ötesinde, platform her janr ve kategoriye özel liste yapacağını açıkladı. Bu da “yeni içerik bulma” sorununu bir nebze olsa da çözecek gibi görünüyor. Her kategoride 10 popüler içerik listelenmesi, illa ki o hafta çok beğenilen ama henüz sizin keşfedemediğiniz içerikleri de barındıracaktır.

Özellik ise ilk olarak test aşamasına sokulacak. İngiltere’de başlayacak olan testin aldığı geri dönüşe göre test kapsamının genişletilebileceği kaydediliyor. Aynı şekilde olumlu geri dönüş almaması durumunda testin sonlandırılacağı da belirtilmiş. Test sürecinin bu çeyreğin ilerleyen günlerinde başlaması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Nisan 2019 içerikleri