reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Opel Mokka

Prototipinden ilham alındı; yeni Opel Mokka’nın karakterine ışık tutacak tasarım

Halihazırda geliştirme süreci devam eden yeni Opel Mokka, teknik özelliklerini destekleyecek önemli karakteristik değişimleri de beraberinde getirecek.

Geride bırakmaya hazırlandığımız mart ayının ilk haftası içerisinde casus fotoğrafları üzerinden karşımıza çıkan yeni Opel Mokka, uzun süredir devam eden bir beklentiye cevap verecek. İlk kez satışa sunulduğu döneme nazaran çok daha fazla popüler olan crossover sınıfının belki de en sessiz modeli olarak nitelendirebileceğimiz Mokka’yı bir süredir X rozetiyle satışta görüyoruz. Kavuşacağı yeni jenerasyonla birlikte günümüz rekabet ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir araç olmaya hazırlanan Mokka’nın buradaki en büyük destekçisi ise şüphesiz PSA grubunun altyapısı olacak. 2021 model yılıyla gelmesi gündemde olan yeni jenerasyonla ilgili başarılı bir tasarım çalışması gerçekleştiren Kolesa, kamuflajlarla örtülen prototip versiyonu merkeze alarak mümkün olan olasılıklar potansiyelleri üzerinden değerlendirmemize olanak tanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Opel Mokka hakkında beklentiler

Altyapı olarak Corsa, Peugeot 208 ve DS3 Crossback de gördüğümüz PSA merkezli EMP1 platformu üzerine geliştirileceği bilinen Mokka’nın tam elektrikli versiyonu marka içerisinde onaylandı. DS 3’ün elektrikli paketiyle aynı oranda değerlere sahip olması beklenen elektrikli paketin, 136 PS güç ve 260 Nm torkla gelmesi muhtemel. Eğer büyük bir değişiklik yapılmaz ise aracın menzil değeri de 300 kilometre dolarlarında seyredecek. İşin tasarım kısmı da şu anda görmekte olduğumuz konsept çalışmada olduğu gibi değişimin büyük bölümünü kapsayacak. Daha modern çizgilerin yanında agresif dinamiklere sahip bir crossoverı karşımızda görmeye hazır olmakta fayda var. Halihazırda X adıyla satışta olan aracın yeni nesliyle birlikte tekrar sadece Mokka adıyla satışa sunulacağı bilgisi de devamlılığını koruyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Opel Corsa-E

İLGİLİ HABERLER