reklamı kapat

POPÜLER

Huawei appgallery

Huawei AppGallery içinde yer alan banka uygulamaları [Türkiye]

Huawei’nin Google lisansı olmayan telefonlardaki Play Store alternatifi Huawei AppGallery içerisinde hangi banka uygulamaları var? İşte cevabı;

Huawei, bildiğiniz üzere ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine telefonlar açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile geliyor. İşte firmanın bu HMS temelli uygulamalar üzerine kurulan AppGallery isimli uygulama marketi, Türkiye özelinde genişlemeye devam ediyor. Bu marketin en büyük eksikleri birer birer kapatılıyor. AppGallery özelinde kullanıcıların kafasını başından beri en çok kurcalayanlar arasında banka uygulamaları yer alıyor. Kişiler banka uygulamalarını APK’lar üstünden yüklemeyi güvenli bulmuyor. Ancak artık buna ihtiyaç kalmamış durumda. Çünkü alternatif market içerisinde artık hemen her banka uygulaması aktif olarak yer alıyor. Burada en son eklenen VakıfBank Mobil Bankacılık dahil, Ziraat Mobil, Halkbank Mobil, Yakı Kredi Mobil, Axess Mobil, MobilDeniz ve İşCep uygulamaları aktif olarak sunulan en önemliler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Fibabanka Mobil, DenizKartım, Türkiye Finans Mobil Şube, CEPTEB, Odeobank ve World Mobil de market içerisinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, AppGallery için önemli yatırımlar yapıyor

En son açıklandığı kadarıyla AppGallery, 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Oyunlar dahil 45 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan ve sürekli olarak büyüyen market, gelişmesini yerel birçok markette atılan adımlar ile sürdürüyor. Ayrıca firma yetkilisi Eric Xu, Google uygulamalarının Play Store yanında Apple App Store içerisinde yer alması gibi, AppGallery içerisine gelmesini de umduklarını aktarıyor. Kısa süre önce konuşan Richard Yu da hatırlarsınız Google servisleri ve Play Store’u yeniden telefonlarında kullanmak istediklerini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası