reklamı kapat

POPÜLER

Huawei AppGallery

Huawei AppGallery 530 milyonu geride bıraktı; işte detaylar

Huawei, akıllı telefon kullanıcılarına binlerce uygulama ve oyunu keşfetmenin yeni yollarını sunan AppGallery için önemli bir başarıya ulaştı.

Uygulama marketi Huawei AppGallery, açıklandığı kadarıyla dünya çapında 530 milyon aylık aktif kullanıcıyı geride bıraktı. Bu gerçekten oldukça büyük bir rakam ve uygulama geliştiricileri iOS ile Android yanında bu dünyaya da yöneltme konusunda büyük bir gösterge konumunda yer alıyor. 530 milyon aylık aktif kullanıcı rakamını haklı olarak gururla açıklayan Richard Yu, başka bilgiler de veriyor. Yu, şu an kendi uygulama marketleri için 2,3 milyon kayıtlı geliştiricinin çalışmalar yürüttüğünü de belirtiyor. Platformun özellikle oyun tarafından çok büyüdüğünü ve genel indirme konusunda yüzde 83’lük bir büyüme gördüklerini aktaran Huawei, kendi ekosisteminin merkezine koyduğu AppGallery ile büyümeye devam ediyor. Biliyorsunuz AppGallery‘nin Türkiye’deki çalışmaları da sürüyor. Artık hemen hemen tüm banka uygulamaları markette bulunuyor.

Huawei AppGallery için kısa süre önce tasarım yenilendi

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Orta Doğu Avrupa ve Kuzey Ülkeleri Küresel Ortaklıklar ve Ekosistem Geliştirme Başkan Yardımcısı Wang Heng, konu hakkında “Platformumuzdaki premium uygulamalar da dahil olmak üzere uygulama sayısı gün geçtikçe artıyor ve müşterilerimizin bu zengin içerik kullanıma sunulduğunda tadını çıkartmalarını istiyoruz. Yeniden tasarlanan AppGallery, kullanıcıların küratörlüğünü yaptığımız içeriğe kolayca göz atmasına ve beklenmedik uygulamaları keşfetmesine olanak tanıyarak adını hak ediyor” açıklamasını yaptı.

AppGallery şu anda oyunlar, sosyal, eğlence, eğitim, haber ve okuma, fotoğraf ve video, yiyecek ve içecek, ulaşım ve biletler, alışveriş ve araçlar dahil olmak üzere 18 farklı uygulama kategorisi sunuyor. AppGallery’nin yeni sürümü, Türkiye dahil olmak üzere geçtiğimiz ay itibarıyla Avrupa çapında kullanıma sunuldu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 bir ejderha haline getirildi