reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei

Huawei ekosistemi ne durumda? Firmadan resmi veriler geldi

ABD ambargosu altında Huawei kendi ekosisteminin kuruyor. Peki bu ekosistem ne durumda? Firmadan bu konuda resmi veriler geldi;

Advertisement

Küresel olarak en iyi üç uygulama mağazasından biri olarak aktarılan AppGallery, MWC 2020 sırasında mobil ekosistemini genişletme planlarını açıklamasından beri devam eden gelişiminde birkaç kilometre taşına imza attı. Firma tarafından paylaşılan yeni rakamlar, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu’nun, Huawei’nin AppGallery’yi dünyanın her yerinden tüketiciler tarafından erişilebilen açık, yenilikçi bir uygulama dağıtım platformu yapma vizyonunu açıklamasından bir yıl sonra ortaya çıktı. Firmanın kendi ekosistemi için verdiği son veriler ise şöyle:

– Kayıtlı geliştiricilerin sayısı geçen yıla göre yüzde 77 artışla 2,3 milyona ulaştı ve AppGallery şu anda Çin dışında 300.000 geliştiriciye sahip.
-AppGallery’nin küresel kitlesi aylık 530 milyon aktif kullanıcıya ve Avrupa’da yıllık yüzde 61,5 artışla 42 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.
-Yıllık yüzde 118 artışla HMS Core ile entegre 120.000 uygulama, artık AppGallery’de mevcut
-2020’de uygulama dağıtımı bir önceki yıla göre 174 milyar adet artarak 384,4 milyara ulaştı.
-Bir yıl öncesine kıyasla platformda yüzde 500’ün üzerinde daha fazla oyun mevcut. Huawei kullanıcıları, AFK Arena, Asphalt 9: Legends, Clash of Kings ve daha fazlası dahil olmak üzere geçen yılki lansmanlarla dünya çapında yenilikçi yeni oyun deneyimini ilk deneyimleyenler oldu.

Huawei ekosistemi hızlı şekilde büyüyor

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav Ülkeleri Başkan Yardımcısı Derek Yu, “AppGallery stratejimiz, ekosistemimizin gelişimi için sağlam bir temel oluşturmak üzere kullanıcı tabanımızı genişletmek oldu ve büyüme rakamlarının gösterdiğine göre, yaklaşımımız işe yarıyor.

Yalnızca her zaman yeni, yerel olarak alakalı uygulamalar, geliştirici ortaklarımıza sürekli büyüyen bir kitleyle karşılaşma fırsatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda mobil uygulamalar pazarında başarı için rakipsiz bir fırsat yaratıyoruz” açıklamasını yaparak Huawei’nin ekosistem büyüme rakamları hakkında yorumda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Küresel Ortaklıklar ve Eko-Geliştirme İş Geliştirme Direktörü Zhang Zhe, “2019’un sonunda, dünya çapında bir milyonun üzerinde AppGallery kullanıcısı olan 25 ülke vardı. Bu sayı şimdi 42’ye çıktı ve Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’daki pazarlarda güçlü büyüme görmeye devam ediyoruz.

Bu sadece miktarla ilgili değil, aynı zamanda HMS Core ile entegre uygulamaların sayısının bir yılda iki kattan fazla artması, daha fazla geliştiricinin yeniliği teşvik etmek ve daha iyi ve daha benzersiz kullanıcı deneyimleri sağlamak için Huawei’nin cihaz üzerindeki yeteneklerine baktığını gösteriyor” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yarış drone’u ile tanışın