reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Petal Mail

Huawei “Petal Mail” e-posta servisi geliyor; işte ilk detaylar

ABD ambargosu altında yer alan Huawei kendi ekosistemini kuruyor. Bu ekosistemin önemli bir eksiği daha kapatılıyor. Petal Mail geliyor.

Huawei, ABD ambargosu nedeniyle içine kapanıyor ve kendi ekosistemini yaratıyor. Biliyorsunuz şimdiye kadar karşımıza HMS ve HMS Core, AppGallery, Petal Search ve Petal Maps gibi Google’a alternatif birçok servis / altyapı geldi. Şimdi ise Gmail’e rakip Petal Mail e-posta servisi test ediliyor. İlk olarak Çin merkezli olarak test edilen servis, kişilere sürpriz olmadığı üzere “@petalmail.com” şeklinde bir e-posta adresi veriyor. İleride Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz servis, firmanın Google’sız dönemi için gerçekten önemli ve güzel görünüyor.

Huawei ekosistemi için kısa süre önce önemli açıklamalar yapıldı

Küresel olarak en iyi üç uygulama mağazasından biri olarak aktarılan AppGallery, MWC 2020 sırasında mobil ekosistemini genişletme planlarını açıklamasından beri devam eden gelişiminde birkaç kilometre taşına imza attı. Firma tarafından paylaşılan yeni rakamlar, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu’nun, Huawei’nin AppGallery’yi dünyanın her yerinden tüketiciler tarafından erişilebilen açık, yenilikçi bir uygulama dağıtım platformu yapma vizyonunu açıklamasından bir yıl sonra ortaya çıktı. Firmanın kendi ekosistemi için verdiği son veriler ise şöyle:

– Kayıtlı geliştiricilerin sayısı geçen yıla göre yüzde 77 artışla 2,3 milyona ulaştı ve AppGallery şu anda Çin dışında 300.000 geliştiriciye sahip.
-AppGallery’nin küresel kitlesi aylık 530 milyon aktif kullanıcıya ve Avrupa’da yıllık yüzde 61,5 artışla 42 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.
-Yıllık yüzde 118 artışla HMS Core ile entegre 120.000 uygulama, artık AppGallery’de mevcut
-2020’de uygulama dağıtımı bir önceki yıla göre 174 milyar adet artarak 384,4 milyara ulaştı.
-Bir yıl öncesine kıyasla platformda yüzde 500’ün üzerinde daha fazla oyun mevcut. Huawei kullanıcıları, AFK Arena, Asphalt 9: Legends, Clash of Kings ve daha fazlası dahil olmak üzere geçen yılki lansmanlarla dünya çapında yenilikçi yeni oyun deneyimini ilk deneyimleyenler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yarış drone’u ile tanışın