reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PlayStation 5 PS5

PlayStation 5 için gündem olan iki ilginç gelişme

Halen bulmanın çok zor olduğu yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bugün iki ilginç gelişme gündeme gelmiş durumda.

Advertisement

PlayStation 5 konsolu bugün gündeme getiren ilk konu Vietnam’dan geliyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Vietnam’da yaşayan bir kişi, eşinin izin vermemesi nedeniyle konsolu evine bir 5G modem gibi kurdurmuş. Olağan dışı tasarımı nedeniyle bu şekilde dikkat çekmeyeceğini düşünen adam, bu “aldatma” hamlesi için kurulumu yapan kişiye özel bir kıyafet dahi ayarlamış. Aynı zamanda bu kurulum için gelene çalışana 5G modem kurulumuna geldiğini söylemesini dahi istemiş. Burada süreç aslında tam olarak burada izleyebileceğiniz gibi olmuş. Diğer bir ilginç konu ise Sony’nin aldığı patent ile alakalı. Firma PS5 için gelecekte hemen her şeyi bir kontrolcü haline getirmek istiyor gibi görünüyor. Firmanın burada ilk gösterdiği ise patent çizimleri üzerinden aşağıda gördüğünüz muz oluyor. Henüz detaylar çok net değil ancak firma ilginç planlar içerisinde bulunuyor.

PlayStation 5 için önemli bir destek de yolda

PlayStation 5 en son yeni bir VR başlığın duyurusu ile gündeme gelmişti. Şimdi ise direkt olarak konsolun kendisiyle alakalı bir detay var. Biliyorsunuz PS5’in bünyesinde  bir M.2 yuvası yer alıyor. İşte bu yuva önümüzdeki yaz aylarında aktif edilecek. Bunu bir yazılım güncellemesi ile yapacak Sony, bu sayede kişilerin standart M.2 SSD’ler ile konsolun depolama alanını artırmasına izin verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada yüksek ihtimalle her M.2 SSD kullanamayacak. Ancak artık PS5’in yerleşik SSD’si kadar güçlü SSD’ler bulunuyor ve firmanın bunlara aktif olarak destek vereceği düşünülüyor. Sony’nin kendi M.2 SSD’lerini ise satması beklenmiyor. Firmanın bu güncelleme ile konsolun fan hızını artıracağı da belirtiliyor.

İlgili Video