reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 kışkırtıcı bir tasarımla su soğutmalı hale getirildi [İzle]

Halen bulmanın çok zor olduğu yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bir YouTuber dikkat çeken çalışmaya imzasını attı.

PlayStation 5 oyun konsolu, çok güçlü bir donanım altyapısı üzerine kuruluyor. Bu açıdan model sıcak çalışıyor. Sony bu konuda ciddi bir soğutma kullanıyor ancak yine de konsolun zaman zaman çok ısındığı aktarılıyor. Modding Cafe isimli YouTube kanalında ise konsol su soğutmalı hale getirildi. Burada gerçekten çok ama çok özel bir çalışmaya imza atan ve konsolu su soğutma için çok daha kışkırtıcı bir tasarıma dönüştüren kanal, elbette su soğutma sisteminin ciddi fark ettiğini aktarıyor. İlginç olarak YouTuber’ın bu su soğutma sistemi için hazırladığı planı satmayı hedeflediği de belirtiliyor. PS5 içerisinde daha iyi soğutma performansı için sıvı metal dahi kullanılıyor ancak fanlı soğutma ile özellikle sıcak ortamlarda soğutma performansı düşünüyor. Su soğutmada ise ısı sorunu ciddi oranda ortadan kalkıyor, gene performans sürekli yüksek kalabiliyor.

PlayStation 5 için önemli bir destek yolda

PlayStation 5 en son yeni bir VR başlığın duyurusu ile gündeme gelmişti. Şimdi ise direkt olarak konsolun kendisiyle alakalı bir detay var. Biliyorsunuz PS5’in bünyesinde  bir M.2 yuvası yer alıyor. İşte bu yuva önümüzdeki yaz aylarında aktif edilecek. Bunu bir yazılım güncellemesi ile yapacak Sony, bu sayede kişilerin standart M.2 SSD’ler ile konsolun depolama alanını artırmasına izin verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada yüksek ihtimalle her M.2 SSD kullanamayacak. Ancak artık PS5’in yerleşik SSD’si kadar güçlü SSD’ler bulunuyor ve firmanın bunlara aktif olarak destek vereceği düşünülüyor. Sony’nin kendi M.2 SSD’lerini ise satması beklenmiyor. Firmanın bu güncelleme ile konsolun fan hızını artıracağı da belirtiliyor.