reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Concept 1

Nothing Concept 1 görücüye çıktı; peki bu tam olarak ne?

OnePlus’ın kurucu ortaklarından olan ve kısa süre önce firmadan ayrılan Carl Pei, Nothing isimli şirketiyle yeni bir dönem başlatıyor.

Advertisement

Carl Pei‘nin ismi hale garip gelen yeni şirketi Nothing, teknoloji pazarında ses getirmeyi hedefliyor. Şirket hatırlarsınız en son gündemde yaz aylarında bir kablosuz kulaklık tanıtacak haberi ile gelmişti. Firmayı daha sonra ise gündeme getiren “Essential” markası olmuştu. Android’in babası olarak geçen Andy Rubin‘in unutulup giden Essential markasını bünyesine katan Carl Pei, bu sayede ciddi bir kaynağa ulaşmıştı. İşte tüm bunların üzerine Nothing Concept 1 ortaya çıktı. Bu bir kablosuz kulaklık olduğu düşünülen konsept tasarım, firmanın ürünlerindeki genel tasarım dilini gözler önüne sermek adına hazırlanmış. Yani firmanın ilk kablosuz kulaklığı buna benzeyebilir ancak tamamen farklı bir tasarım da karşımıza çıkabilir. Arkasında Teenage Engineering baş tasarımcısı Tom Howard imzasını taşıyan bu yukarıda gördüğünüz ürün tasarımı, firmanın gerçekten farklı ve çok modern ürünler ile karşımıza çıkacağının / çıkmak istediğinin bir kanıtı konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nothing şirketi merak uyandırırken, OnePlus kısa süre önce önemli bir ortaklık kurdu

OnePlus, 9R, 9 ve 9 Pro isimli akıllı telefon modellerini 23 Mart tarihinde tanıtıyor. İşte bu modeller öncesinde firma dünyaca ünlü Hasselblad ile uzun vadeli bir kamera geliştirme ortaklığı kurulduğunu resmi olarak duyurdu. Burada tam olarak Huawei ile Leica ve Nokia ile ZEISS arasındakine benzer bir beraberlik sağlanmış durumda. Bu şimdilik üç yıllık olduğu aktarılan ortaklık için tam 150 milyon doları gözden çıkardığı aktarılan OnePlus, Hasselblad dokunuşuyla gelecek telefonlarında kamera performansını ciddi olarak artırmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iPhone 12 ailesinin tanıtım videosu