reklamı kapat

POPÜLER

Nothing

Çok merak edilen Nothing imzalı kablosuz kulaklık için tarih verildi

OnePlus‘ın kurucu ortaklarından olan ancak firmadan ayrılarak Nothing isimli kendi şirketini kuran Carl Pei, ilk ürününü tanıtmaya hazır.

Carl Pei‘nin ismi hale garip gelen yeni şirketi Nothing, bilmeyenler için direkt olarak teknoloji pazarında ses getirmeyi hedefliyor. Şirketin bu bağlamda gelecek ilk teknolojik ürünü ise bir kablosuz kulaklık modeli.

İşte bu kulaklık yüksek ihtimalle Nothing Ear 1 adıyla 27 Temmuz tarihinde lanse ediliyor. Model daha önce haziran ayında gelecek denilmişti ancak görüldüğü üzere bu olmadı.

Peki firmanın ilk kablosuz kulaklık modeli hakkında ne biliyoruz? Şu an halen hiçbir detay ortaya çıkmış değil. Ancak firma kurulduğundan bu yana kesinlikle boş durmuyor.

Geçtiğimiz aylarda Android’in babası olarak geçen Andy Rubin‘in unutulup giden Essential markasını bünyesine katan Carl Pei, kısa süre önce bu sayede ciddi bir kaynağa ulaşmıştı.

İşte bu kaynak sayesinde firmanın ilk kablosuz kulaklık modeli çok ama çok iddialı olacak gibi görünüyor. Bu ürünün Türkiye’de resmi olarak satılması elbette çok olası değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık çok gelişmiş bir seçenek olabilir

Ya da tam tersi olacak ve ilk ürün büyük bir hayal kırıklığı olacak. Firmanın Carl Pei sektöre hakim olduğundan çok kötü bir ürün tanıtması beklenmiyor. Ancak yine de bir risk bulunuyor.

Bu arada ilk modelin çok ucuz olması da kesinlikle ihtimaller dahilinde değil. Firmanın ses getirmek adına ilk ürünü çok iyi hazırlayacağı, bunun da yüksek bir fiyat olarak geriye döneceği düşünülüyor.

Peki bir kablosuz kulaklık ne kadar fark yaratabilir? Eğer Apple, Samsung ya da Google gibi bir dev değilseniz yapabilecekleriniz oldukça kısıtlı durumda.

Umuyoruz Carl Pei tüm sektörü ve bizleri şaşırtacak bir kulaklık ile karşımıza çıkar. Eğer böyle olmaz ise Nothing şirketi, satın aldıkları Essential gibi tarihin tozlu raflarından kendisine yer seçer.

İlginizi Çekebilir

Windows 11’e yakında bakmak ister misiniz?