reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, “beğeni gizleme” konusunda yeniden gündemde

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün “beğeni gizleme” konusunda yeniden gündeme geldi. Firma istemeden bir adım attı.

2019’da Instagram büyük bir hamle yaparak beğeni sayısını gizleyeceğini duyurmuştu. Bu yeni tasarımın testlerine Kanada’da başlayan ve daha sonra Avustralya, Yeni Zelanda, Brezilya, İrlanda, İtalya, Japonya ile ABD gibi ülkelere genişleten platform, daha sonra sürecin testine global olarak da başlamıştı. Bu yeni süreçte paylaştığınız fotoğraf ya da videonun kaç beğeni aldığını sizin haricinizde kimse göremiyor. Bu sayede kişilerin daha fazla “like” yani beğenme uğruna kendisini kaybetmesinin önlenmesi hedefleniyor. Yeni sistem ayrıca kullanıcıların beğeni sayısına değil içeriğe odaklanmasını da amaçlıyor. İşte bu yeni dönemi bugün yeniden gündeme getiren ise firmanın “istemeden” bazı kişileri de beğeni gizleme sürecinin testine dahil etmesi oldu. Ancak firma bunun Twitter üzerinden bir hata olduğunu ve sorunu an itibarıyla çözdüklerini duyurdu. Beğeni gizleme altyapısı halen test aşamasında ve Instagram yeni dönem için henüz net bir tarih vermiyor.

Instagram kısa süre önce Live Rooms ile gündemdeydi

Instagram Live Rooms, uygulama içerisinde aynı anda dört kişinin canlı yayın yapmasına imkan tanıyan bir özellik olarak kullanımda. Canlı yayın sürecini kişi / katılımcı açısından artırarak güzel bir adım atan firma, özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için aktif olacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört kişiyle beraber müzisyenlerin ortak içerik üretmesi veya grup eğitimler gibi birçok yayın tarzı için etkili altyapı kuran firma, süreci gerçekten oldukça kullanışlı bir tasarımda kişilere sunuyor. Dört kişili Live Rooms yayınlarını elbette başkaları da izleyebiliyor ve yorum yaparak yayınlara katılabiliyor. Bu da etkileşimi yüksek yayınlar anlamına geliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept