reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, beğeni sayısı gizleme sistemini devreye aldı

Facebook’un sahibi olduğu dev platform Instagram, uzun zamandır test edilen beğeni sayısı gizleme sistemini devreye aldı. İşte detaylar;

Artık kişiler Instagram ve aynı zamanda Facebook üzerinde gördüğü içerikler için beğenileri / beğeni sayılarını gizleyebilecek.

Burada kişiler hem kendi içeriklerinin hem de diğer kişilerin attığı içeriklerin beğeni sayısını gizleyebiliyor. Yani burada çift taraflı bir süreç kuruluyor.

Yeni dönem önümüzdeki günlerde yavaş yavaş herkes için aktif edilecek. Kişilerin kendi beğenilerini gizlemesi için gelişmiş ayarlar içerisindeki ilgili seçeneği aktif etmesi yeterli olacak. Uygulama, özellik aktif edildiği zaman ana sayfada herkese gösterecek.

Firma biliyorsunuz beğeni gizleme sistemini çok uzun zamandır test ediyordu. Şirket bu konuda çok detaylı analizler yaptı ve geri bildirimler topladı. Yani süreç bir anda hayata geçirilmedi.

Yeni dönemin Instagram yanında Facebook için de gelmesi ise bir bakıma sürpriz oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için web üstünden paylaşım da geliyor

Instagram, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla kendi web sitesi üzerinden “post” yani normal içerik paylaşılmasına imkan tanıyacak.

Bu özellik Alessandro Paluzzi tarafından bulundu ve şimdilik direkt olarak aşağıdaki arayüzle geliştiriliyor.

Ancak Paluzzi açık şekilde belirtiyor. Bu özelliğin henüz çok erken aşamada olduğu ve hemen çıkmasının imkansız olduğu aktarılıyor.

Web sürümünden paylaşım elbette güzel görünüyor. Firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın