reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın yeni dönemi için en büyük test başladı

Facebook’un popüler sosyal medya kanalı Instagram, büyük beğeni gizleme dönüşümü konusunda beklenen bir adımı daha attı.

Geçtiğimiz aylarda Instagram büyük bir hamle yaparak beğeni sayısını gizleyeceğini duyurmuştu. Bu yeni tasarımın testlerine Kanada’da başlayan ve daha sonra Avustralya, Yeni Zelanda, Brezilya, İrlanda, İtalya, Japonya ile ABD gibi ülkelere genişleten platform, şimdi sürecin testine global olarak başladı. Global olarak birçok kullanıcı ve cihaz üzerinde denenecek beğeni gizleme altyapısı, gerçekten platform için yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Doğal olarak ilk aşamada belirli bir kitle üzerinde test edilecek yeni sistem, geri dönüşler sonrasında tam olarak herkes için aktif edilecek. Bu yeni süreçte paylaştığınız fotoğraf ya da videonun kaç beğeni aldığını sizin haricinizde kimse göremeyecek. Bu sayede kişilerin daha fazla “like” yani beğenme uğruna kendisini kaybetmesinin önlenmesi hedefleniyor. Yeni sistem ayrıca kullanıcıların beğeni sayısına değil içeriğe odaklanmasını da amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram bunu neden yapıyor?

Daha önce yayımladığımız bir haberde de belirttiğimiz üzere bunun arkasında direkt olarak “beğeni uğruna” oluşturulan yapay / sahte hayatlar yer alıyor. Bu durum  gösterilen bu sahte hayatları yaşayamayan özellikle genç yaştaki kişiler üstünde büyük bir sorun oluşturuyor. Yeni süreçle buna bir bakıma dur denilmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu