reklamı kapat

POPÜLER

Google FreddieMeter Freddie Mercury

Freddie Mercury odaklı ilginç Google servisi: FreddieMeter [Video]

İnternet devi Google, karşımıza efsane Queen grubunun efsane solisti Freddie Mercury odaklı sürpriz çalışma FreddieMeter ile çıktı.

Queen grubunun aramızda olmayan solisti Freddie Mercury tarafından seslendirilen şarkılarını ne kadar iyi söylüyorsunuz? İşte bunun cevabını vermesi için hazırlanan ilginç servis FreddieMeter, Google’ın en son deneysel projesi olarak karşımızda bulunuyor. Burada özel eğitilen bir yapay zeka kullanan sistem, şu an Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now, We Are The Champions ve Somebody to Love parçalarında analiz gerçekleştirebiliyor. Direkt olarak burada kullanılabilen sistem, mikrofona erişim sağlayarak şarkı söyleyişinizi analiz ediyor vokal performans konusunda Freddie Mercury‘e ne kadar yaklaştığınızı belirliyor. Burada kişilere puan dahi veren sistem, oldukça ilginç görünüyor. Gerçekten inanılmaz bir sese sahip olan Mercury‘e (Gerçek adı Farrokh Bulsara) yaklaşmanın hiç kolay olmadığını sanıyoruz söylemeye gerek bile bulunmuyor. Google, bu sisteme masaüstü yanında iPhone ve Android telefonlardan da erişilebileceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, FreddieMeter servisi ile Freddie Mercury için teknolojik bir dokunuş gerçekleştiriyor

HIV / AIDS ile mücadele eden Mercury Phoenix Trust desteğinde hazırlanan sistem, kesinlikle yapay zeka teknolojisinin en eğlenceli ve yaratıcı kullanımları arasında yer alıyor. Ne kadar çok kullanılırsa o kadar daha iyi hale gelecek FreddieMeter, tamamen ücretsiz olarak çalışıyor. Bu arada şunu da belirtelim. Sistem yaptığınız kayıtları ya da konuşmaları internete yüklemiyor deniyor.