reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps için hayatı kolaylaştıran turist özelliği

Google Maps için hayatı kolaylaştıran turist özelliği [Video]

Google Maps yeni özelliğiyle sık seyahate çıkan kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor. Dilini bilmediğiniz bir yerde iletişim kolaylaşacak.

Google Maps yeni özelliklerle gelişerek günlük hayattaki en büyük yardımcımız olurken, seyahatlerde de vazgeçilmez uygulamaların başında yer alıyor. Özellikle dilini bilmediğiniz bir ülkede ise bir yerden bir yere gitmek bazı kullanıcılar için hayli zor olabiliyor. İletişim bariyerini aşmak isteyen Google, uygulamayı bir seviye daha yukarı çekiyor. iOS ve Android’e dağıtılmaya başlayan yeni güncellemeyle beraber artık navigasyon uygulaması dile geliyor. Mekan isimlerini yerel dilde sesli olarak söyleyebilecek olan uygulama; bu sayede örneğin bir taksiye bindiğinizde iletişimi de rahatlatıyor. Gideceğiniz yerin ismi ve adresi uygulama tarafından sesli bir şekilde söyleniyor. Böylece taksi gibi bir araçtaysanız sürücüyü yönlendirmeye gerek kalmıyor ya da yolda birine sorduğunuzda mekanın ismini yanlış söyleme sıkıntısı yaşamıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps yeni özelliğiyle dile geliyor

Özellikte sadece mekan isminden biraz daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda ise Translate uygulamasına doğrudan geçiş için ayrıca bir link bulunuyor. Tabii Translate uygulamasını da indirmiş olmanız gerekiyor. Özellik tüm diller için açık olmasa da başlangıçta 50 farklı dil desteği sunuyor. Yeni dillerin ise önümüzdeki dönemlerde ekleneceği kaydediliyor. Kasım ayında dağıtılacak güncellemenin kullanıcılara kademeli olarak ulaşacağını da belirtelim. Google’ın yeni özelliği detaylandırdığı resmi blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Özelliğin kısa tanıtımını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.