reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix Disney+ rekabeti

Disney+ karşısında rekabete uygun Netflix hamlesi

Çevrim içi yayın servisleri arasındaki rekabete Disney+ da dahil olunca Netflix cephesinden eksik içeriği giderecek yeni bir hamle geldi.

Netflix, çevrim içi yayın platformları arasındaki rekabette elindeki eksikleri yeni anlaşmalarla tamamlamaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Disney+, 12 Kasım’da Amerika, Kanada ve Hollanda’daki kulanıcılarla buluştu. 19 Kasım’da Yeni Zelanda ve Avusturalya’ya da açılacak olan servis, 2021’e kadar alanını genişletmeye devam edecek. Güçlü bir kütüphaneyle açılış yapan Disney+’ın en önemli içeriklerinden bazılarını da animasyonlar oluşturuyor. Netflix’i animasyon cephesinde güçlendirecek anlaşma ise Nickelodeon ile yapılıyor. Nickelodeon’ın platform için orijinal animasyon filmleri ve dizileri üretmesi için çok yıllık bir anlaşmaya imza atıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nickelodeon, Netflix için animasyon üretecek

Yapılan anlaşma kapsamında hem Nickelodeon’ın mevcut karakterleri hem de yeni karakterler yer alıyor. Ne yazık ki üretilecek olan yeni içeriklerin sayısına dair açıklama yapılmazken, hangi karakterlere yeni içerikler üretileceği de belirtilmedi. İş birliğinin müzik tabanlı Squidward projesini de kapsadığı kaydediliyor. Kulislerde Nickelodeon ile yapılan anlaşmanın 200 milyon doların üzerinde olduğu konuşuluyor.

Netflix ve Nickelodeon ise ilk kez bir araya gelmiyor. Rocko’s Modern Life: Static Cling ve Invader Zim: Enter the Florpus haklarını alan Netflix’in bir de uzun süre önce açıklanmış ancak hala yeni bir haber alamadığımız Avatar The Last Airbender live action dizisi bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası