reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel’ın sonradan değiştirdiği Avengers Endgame finali

Disney+ platformunun hizmete sunulmasıyla birlikte Avengers Endgame filminden silinen yeni sahneler ortaya çıktı. Bu sahneler sayesinde filmin finalinin çok farklı olabileceği anlaşılmış oldu.

Hemen kısaca özet geçelim. Disney+ platformunda sadece Marvel Sinematik Evreni filmlerini görmüyoruz. Ayrıca bu yapımların silinen sahneleri ve kamera arkası görüntüleri de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Disney+‘ın 12 Kasım’da Amerika, Kanada ve Hollanda’da hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Avengers Endgame’den kesilen sahneler de internet dünyasına düştü. Bu sahnelerden birinin Avengers Endgame filmindeki final mücadelesinden kesildiği anlaşılıyor. Sahne Spider-Man ve Iron Man‘in kavuştuğu anla başlıyor. Ardından Peter Quill, Mantis’e 2014 senesinden gelen Gamora’yı gösteriyor. Bunların ardından kahramanlarımız sonsuzluk eldiveninin etrafında bir araya geliyor. Herkes sonsuzluk taşlarından nasıl kurtulabileceklerini düşünüyor çünkü onu Thanos‘un bir daha bulamayacağı şekilde ortadan kaldırmaları gerekiyor. Ant-Man’in ortaya attığı fikir üzerine sonsuzluk eldivenini kuantum evrenine atmaya karar veriyorlar. Bu sayede Thanos’un taşları asla yeniden ele geçiremeyeceği düşünülüyor. Kahramanlarımız Ant-Man and the Wasp‘ta kullanılan kamyoneti bulup kuantum tünelini açmanın yolunu bulmaya çabalıyor. Bir yandan da Iron Man, Doctor Strange’i köşeye sıkıştırıp bunun kazandıkları gerçeklik olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Ancak bunu filmde gördüğümüzden çok daha agresif bir şekilde yapmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önemli Avengers Endgame kararı

Bu silinmiş sahneyle anlıyoruz ki, yazarlar Iron Man’i öldürmeden sonsuzluk eldiveninden kurtulmanın yolunu arıyordu. Bunun için de kuantum evreni düşünülmüştü. Fakat sonradan bunun etkili bir çözüm olmayacağı anlaşıldı. Final mücadelesinin sonu tamamen değiştirildi ve Iron Man kendini feda eden isim oldu. Böylece büyük bir mantık hatasından kurtulmuş oldular.

İlginizi çekebilir

Iron Man ve kızının silinen Avengers Endgame sahnesi