reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminden çıkartılan tüm sahneler [İzle]

Yılın en çok konuşulan işlerinden biri olan Avengers Endgame filminin silinmiş sahneleri sonunda gün yüzüne çıktı. Çıkartılan sahnelerin tamamı Marvel hayranları tarafından bir araya getirildi.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in süresi son yıllarda alıştığımızdan çok daha uzundu. Filmin toplamda üç saat sürüyor olması hayranları bir yandan çok mutlu etse de, bu durum yurt dışındaki izleyiciler için büyük bir problem halini almıştı. Çünkü Türkiye’nin aksine pek çok ülkede sinemalarda mola bulunmuyor. Bu da seyircilerin ara veremeden ve tuvalete bile gitmeden üç saat filmi seyretmesi gerektiği anlamına geliyordu. Russo kardeşler oluşabilecek şikayetleri göz önüne bulunduracak filmi olabildiğince kısa tutmaya çabaladı. Bu çabalarının sonucunda bazı sahneler beyaz perdede izlediğimiz filmden kesilmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame filminden çıkartılan duygusal anlar

Avengers Endgame’in Blu-ray versiyonunun raflardaki yerini almasına çok kısa bir zaman kala filmden çıkartılan sahneler internet dünyasında paylaşıldı. Bu sahnelerin bir kısmı gerçekten gereksiz, bir kısmı ise “keşke çıkartmasalarmış, güzel sahneymiş” dedirtiyor. Paylaşılan tüm silinmiş sahnelerin ardından Marvel izleyicileri filmden çıkartılan anları derleyip bir araya getirdi. Böylece bu anları oturup bir nefeste izlemek mümkün hale geldi.

Çıkartılan sahnelerden birinde Tony Stark‘ı babası Howard Stark ile konuşurken görüyoruz. Birinde Rocket Raccoon, Avengers ile dalga geçiyor. Diğerinde War Machine, Captain America‘ya neden kendini ve Tesseract’ı denize gömdüğünü soruyor ancak yanıt alamıyor. Kesilen sahnelerden en duygusalı ise Iron Man‘in ölümünden sonraki sahne. Tüm kahramanlar onun fedakarlığı karşısında şok oluyor. Diz çökerek saygı duruşuna geçiyor. Tüm bu sahneleri haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.