reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Avengers Endgame

Avengers Endgame yönetmenlerinden sahte sahne açıklaması

Avengers Endgame yeni fragmanıyla ortalığı karıştırmayı başardı. Teoriler havada uçuşurken herkesin beklediği itiraf da Russo kardeşlerden geliyor.

Avengers Endgame, fragmanla pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. İlk fragmanda uzayda ölmek üzere olan, kaçış yolu bulunmayan bir Iron Man görmüştük. İkinci fragman ise Iron Man’i karaya indirmiş, yeni Avengers kostümüyle göreve giderken resmediyordu. Black Widow’un yeni saç tasarımının da karşımıza çıktığı fragmanda, Ant-Man de karmaşanın tam ortasına düşüyordu. Hawkeye’ın geçmişinden kareler ve Black Widow ile olan anlarını yansıtan fragman yeni teorileri de ateşledi. Ancak hayranların çok iyi bildiği bir şey varsa o da Marvel Studios’un fragmanları her defasında manipüle ettiği. Nitekim yönetmen Russo kardeşler de fragmanla ilgili malumun ilanını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı sahneler filmde yok

Fragmanların filmi fazla açık etmesini istemeyen Russo kardeşler, izleyicilerin filmde yeni bir şeyler görmesine önem verdiklerini kaydediyor. Zira fragmanlar bir nevi “spoiler” olduğu için film zevkini bozabiliyor. Empire dergisine verilen röportajda Russo kardeşler durumu şu şekilde açıklıyor: “Fragmanı filmden farklı bir deneyim yaratacak şekilde tasarladık. İzleyiciler gelecek örgüyü tahmin etme konusunda artık çok daha başarılı. Bu yüzden fragmanları tasarlarken çok akılcı yaklaşmak gerekiyor. Çünkü izleyici fragmanı izledikten sonra filmde temel olarak neler olacağını söyleyebiliyor. Çok fazla içerik tüketiyoruz. Bizim bunu önleme yöntemimiz ise filmde yer almayan pek çok sahne çekip bunu manipüle ederek fragmana yerleştirmek.

Bu açıklama elbette Marvel hayranları için şaşırtıcı bir bilgi içermiyor. Buradaki asıl soru yeni Avengers Endgame fragmanında hangi sahnelerin sahte olduğu. 26 Nisan‘da vizyona girecek olan filmin yeni fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video