reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame resmi tanıtımı “son bir mücadeleye” hazırlık yapıyor

Marvel nihayet Avengers Endgame için resmi bir özet yayınladı. 22 filmlik devasa serinin finali için geri sayım da başlıyor.

Yayınlanan her fragmanla kafaları karıştıran Avengers Endgame, hayli karanlık bir özeti de hayranlarla paylaştı. Yeni özetle beraber filmin sayfasını güncelleyen Marvel, 22 filmlik devasa hikayeye bir nokta koymaya hazırlanıyor. Yayınlanan özet ise şu şekilde: “Thanos’un evrenin yarısını ortadan kaldırıp, Avengers’ın saflarını zedelediği trajik olaylar dizisinde Avengers ekibi son bir mücadelede yer almaya hazırlanıyor. Marvel Studio’un 22 filmlik devasa kapanışı Avengers: Endgame’e hazır olun.” Tıpkı fragmanlarda olduğu gibi özette de çok fazla detay açık etmeyen Marvel, gelecek savaşta ise kayıplar verilebileceği sinyallerini de metin altına iliştiriyor. “Ne gerekirse” yapmaya hazır olan kahramanlarımızın kendilerini feda etmeleri de gerekecek mi dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fragmandaki sahte sahneler

Yayınlanan özet aslında fragmanın kilit cümlesi olan “Ne gerekirse yapacağız” mesajını da yansıtıyor. “Son bir mücadele” vurgusu, Russo kardeşlerin Infinity Saga olarak adlandırdığı bu maceranın sonunda bizleri trajik başka olayların da bekleyebileceğini gösteriyor. Ancak bunun dışında her yorum “teori” boyutunda kalıyor. Yönetmen Russo kardeşlerin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada filmin “sürpriz” faktörünün korunabilmesi için, sadece fragmanlarda gösterilmek üzere çekilmiş pek çok sahnenin olduğu belirtilmişti. Filmde yer almayan bu sahneler çeşitli manipülasyonlarla fragmana yedirilerek hayranların filmi tahmin etmesi zorlaştırılıyor. Bu durumda bu “Son mücadele”de yapılacak olan eylemler de belirsizliğini şimdilik korumaya devam ediyor. Film 26 Nisan‘da vizyondaki yerini alacak.

İlgili video

Filmin fragmanı