reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalinde Jaime Lannister’ın şaşırtıcı kararının nedeni

Game of Thrones final sezonunda aldığı kararla izleyicileri şaşırtan karakterlerden biri Jaime Lannister oldu. Onun neden Cersei Lannister’ı tercih ettiği sorusunun yanıtı dizinin senaryolarında yer alıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Jaime Lannister, ak gezenlere karşı mücadele vermek için Winterfell’e gelmiş ve savaşa dahil olmuştu. Öncesinde Jaime Lannister ve Brienne of Tarth arasında bir yakınlaşmaya şahit olduk. Geceyi birlikte geçiren ikilinin artık bir çift olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorduk. Fakat Jaime sonrasında herkesi şaşırtan bir karar aldı. Cersei Lannister’ı kurtarmak için King’s Landing‘e geri döndü. Elbette bu durum herkesi şaşırttı. Eğer Brienne ile aralarında bir şey yaşanmayacaksa, neden ikili arasındaki yakınlaşma final sezonuna saklanmıştı. Jaime’nin bunca değişim ardından neden Cersei Lannister‘a dönmeyi tercih ettiği anlaşılamayan bir karar oldu. Bu konudaki en önemli ipucu Game of Thrones’un senaryosunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalindeki şaşırtıcı hamlenin sebebi

Game of Thrones’un senaryodu Los Angeles’ta Writers Guild Foundation Shavelson-Webb Library‘de yer alıyor. Insider‘ın haberine göre bu senaryoda Jaime Lannister’ın geri dönme kararını Brienne ile yakınlaşmasından sonra aldığı anlaşılıyor. Jaime Lannister yaşananların ardından Cersei’ye ihanet etmiş gibi hissediyor. Bu hislerin ardından kalbinin her ne olursa olsun Cersei’ye ait olduğunu anlıyor ve ucunda ölüm olduğunu bile bile King’s Landing’e gidiyor. Özetle Jaime Lannister’ın hislerini anlayabilmesi için Brienne ile yakınlaşması gerekiyordu da diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı