reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Çıkartıldığına sevindiğimiz Game of Thrones sahnesi

Game of Thrones finalinde en çok eleştirilen konulardan biri Jaime Lannister ve Brienne of Tarth arasında yaşananlardı. İkilinin arasındaki sahnenin çok daha yıkıcı olacağı ancak bundan vazgeçildiği ortaya çıktı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse final sezonunda Jaime Lannister ve Brienne of Tarth‘ın yeniden bir araya gelmesine şahit olmuştuk. İkili Winterfell’e gelmiş ve ak gezenlere karşı mücadele vermeye karar vermişti. Özellikle Jaime Lannister’ın bu hareketi çok dikkat çekiciydi. Çünkü Cersei Lannister’ın sözünü tutmaya niyeti olmadığını öğrenip, onun isteklerine karşı çıkmıştı. Bu noktada onun için farklı bir dönemin başlayacağını düşünüyorduk. Onun Brienne of Tarth ile yakınlaşması da bu açıdan herkesi şaşırtmıştı. Fakat sonrasında Jaime her şeyi bırakıp Cersei Lannister‘a koşma, gerekirse onunla ölme kararı aldı. İşte bu sahnenin orijinali çok daha yıkıcı olacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Memnun eden Game of Thrones kararı

Entertainment Weekly‘nin haberine göre David Benioff ve D.B. Weiss final sezonundan çıkartılan bir anı izleyicilerle paylaştı. Jaime Lannister’ın King’s Landing‘e dönme kararı aldığı sahnede Brienne arkasından geliyor ve onu kalmaya ikna etmeye çalışıyordu. Brienne of Tarth’ın ağlayarak sevdiği adamı kalmaya ikna etmeye çalıştığı bu sahnede Jaime onu yıkacak bir cümle sarf ediyordu. Bu cümlenin “Seni sevmiyorum. Kimse seni sevmiyor.” dediği ifade ediliyor. Bu cümlenin amacı elbette Brienne’in yarasını deşerek kendisinin peşini bırakmasını sağlamaya çalışmasıydı. Ancak sahneyi çok daha acımasız bir hale getiriyordu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı