reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Avengers Endgame’deki Captain Marvel değişiminin perde arkası

Avengers Endgame öncesinde tanıştığımız Captain Marvel karakterinin kostümüyle perde arkasında büyük bir problem yarattığı ortaya çıktı. Bu sebeple karakterin kostümü sonradan değiştirildi.

Bildiğiniz gibi Captain Marvel‘ın orijin hikayesinden hemen sonra Avengers Endgame’in vizyona girmesine şahit olduk. Bu güçlü karakterin Thanos’a karşı mücadelede önemli bir rolü olacağını düşünüyorduk. Bu konuda beklentilerimiz biraz boşa çıktı ancak Carol Danvers’ın arada geçen sürede büyük bir değişiklik geçirmesine şahit olduk. Bu değişikliklerden biri de onun kostümüydü. Marvel’s Avengers Endgame The Art of the Movie ile birlikte filmdeki kostümün aslında CGI olduğunu öğrendik. Peki karakterin kostümü neden görsel efektler yardımıyla yaratıldı? Yaşanan karmaşayı Andy Park özetledi.

Captain Marvel kostüm değişimi

“Captain Marvel’ın Avengers Endgame’deki sahnelerini kendi solo filminden önce çekmemiz gerekti. Bu gerçekten garip bir durumdu. Şimdiye kadar kariyerimde bir karakteri tasarlarken böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Henüz ne yapacağımızdan emin olmadığımız için Brie Larson, solo filmdeki kostümüyle Avengers Endgame sahnelerini çekti. Daha sonra onun farklı bir kostüme ihtiyaç duyacağına karar verildi. Carol Danvers’ın 20 sene boyunca aynı kostümü giyiyor olması biraz saçma olacaktı. Bu kararın ardından Captain Marvel için yeni kostümler tasarlamaya başladık. Yıllar içinde yaşadığı maceraları düşünerek kostümünde değişiklikler yaptık. Bu süreçte tasarımla oynadık, renklerde değişiklik yaotık. Maviyi daha yoğun kullanmaya karar verdik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Brie Larson‘ın Captain Marvel’ın solı filminden önce Avengers Endgame’i çekmek zorunda kalması, kamera arkasında büyük bir karmaşa yaratmış gibi görünüyor. Bu problem görsel efektlerin yardımıyla aşıldı.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame’de Iron Man ve kızının silinen sahnesi