reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Avengers Endgame filmindeki kritik Captain Marvel kararı

Avengers Endgame öncesi tanıtılan Captain Marvel aynı zamanda perde arkasında önemli kararların da merkezinde yer alan bir karakterdi. Ona dair bir değişikliğin ekibi ikiye böldüğü ortaya çıktı.

Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü kahramanı olan Carol Danvers ile Avengers Endgame’den hemen önce tanıştık. Onun hikayesinin Infinity War ve Endgame arasına sıkıştırılmış olması beklentileri fazlasıyla yükseltti. Fakat Captain Marvel diğer orijin filmlerinden çok da farklı değildi. Karakterin Avengers Endgame‘deki rolü de zannedildiği kadar büyük çıkmadı. Buna rağmen ona dair verilen kararlar fazlasıyla zaman almış gibi görünüyor. Carol Danvers’ın beş sene sonundaki saç stili bile üzerinde çok düşünülen detaylardan biri. Bu durum Marvel stüdyoları yapımcılarından Victoria Alonso‘nun açıklamasıyla ortaya çıktı. Bunun ekibi neden ikiye böldüğünü şu sözlerle açıkladı:

Captain Marvel kararsızlığı

“Carol Danvers’ın saç kesimini değiştirmesi önemli bir konuydu. Bir süre boyunca bu fikre karşı çıktım çünkü insanların onu daha yeni tanıdığını ve yaşanacak bir değişim için erken olduğunu düşünüyordum. Fakat düşüncemin yanlış olduğu izleyicilerin tepkileriyle ortaya çıkmış oldu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi solo filminde uzun saçlı gördüğümüz Captain Marvel çizgi romanlarda kısa saç stiliyle ön plana çıkıyor. Hatta bunun direkt karakterin tarzına dönüştüğünü söyleyebiliriz. Bu sebeple aynı stili beyaz perdede görmek izleyicileri rahatsız etmedi. Aksine özüne bağlı bir uyarlama olduğu hissi uyandırdı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi