reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Iron Man yazarlarının Avengers Endgame yorumu

Orijinal Iron Man filminin senaristleri Avengers Endgame filmi ve Tony Stark’ın yaşadıkları hakkındaki düşüncelerini izleyicilerle paylaştı. Onun sözleri Marvel stüdyolarının on sene önceki halini ortaya koyuyor.

Yaklaşık 11 sene önce vizyona giren ilk Iron Man filmi Art Marcum ve Matt Holloway tarafından kaleme alınmıştı. İkili son olarak Men in Black International filmiyle karşımıza çıkıyor. Filmin galasında basın önüne çıkan ekip Avengers Endgame ile ilgili düşüncelerini de paylaştı. Önce on sene önce beyaz perdeye taşıdıkları Tony Stark’ın ölümüyle ilgili ne düşündüklerini açıkladılar: “Bu çok üzücü ancak bu şekilde olması gerekiyordu” demekle yetindiler. Ardından da Avengers Endgame’e dair genel görüşlerini şöyle ifade ettiler:

Iron Man yazarlarının yorumu

“Tüm bunların oldukça gerçek dışı bir yanı var. On sene önce ilk filmin hazırlıklarını yürütürken neler olacağına dair hiçbir fikrimiz yoktu. İlk film döneminde Jon Favreau ve Kevin Feige ile bir araya gelmiş ve “umarım bu film olur” diye düşünüyorduk. On sene sonrasını veya sonradan çekilecek devam filmlerini düşünmüyorduk. Geçmişe dönüp baktığımda bunca insan filmlerimizi izleyip karakterlerimizi bu kadar sevdiği için büyük mutluluk duyuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Art Marcum ve Matt Holloway’un son filmi olan Men in Black International pek beğenilmedi. Gişedeki durumu da pek umut vadetmiyor. Buna rağmen ikilinin kaleme aldığı Iron Man, Marvel Sinematik Evreni için şahane bir başlangıç oldu. İkilinin temelini attıkları dünya için sarf ettikleri sözler ise oldukça mutluluk verici.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi