reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Marvel’ın vazgeçtiği Captain Marvel kostümleri

Solo filmiyle karşımıza çıkan ve Avengers Endgame’de büyük rol oynayacak olan Captain Marvel bambaşka bir kostümle karşımıza çıkabilirdi.

Çizgi roman sayfalarında tanıyıp sevdiğimiz süper kahramanları beyaz perdeye aktarma süreci oldukça zorlu ilerliyor. Kağıt üzerinde başarılı duran kostümlerin beyaz perdede gerçekçiliği bozmayacak şekilde yeniden tasarlanması gerekiyor. Bazen kahramanlarla özdeşleşen kostümleri gerçeğe dönüştürmek mümkün olmuyor. Bazen değişen zamanla birlikte kostümleri de yenilemek gerekiyor. Captain Marvel da ikinci kategoride yer alıyor. Çizgi romanlarda mayo benzeri bir kostümle karşımıza çıkan kahramanın çizgisi zaman içinde çok değişti. Marvel stüdyoları da Carol Danvers için en ideal kostümü bulmak için büyük çaba harcamış gibi görünüyor.

Captain Marvel için hazırlanan kostüm tasarımları Aleksi Briclot tarafından Instagramda paylaşıldı. Konsept tasarımları yapmasıyla tanınan Aleksi Briclot daha önce Thor Ragnarok, Avengers Infinity War ve Ant-Man and the Wasp için yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Onun Marvel için çalıştığı son proje Captain Marvel’dı. Aleksi Briclot kendi hesabı üzerinden Carol Danvers için hazırlanan dört farklı kostümü paylaştı. Bu kostümlerin hiçbiri Captain Marvel’dı andırmıyor! Çoğu fazlasıyla robotvari hissettiriyor. Orijinal çizgi romanlardan herhangi bir esinlenme olmadığı gibi kırmızı kostüm Justice League’de The Flash’ın kostümünü andırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Marvel stüdyoları bu tasarımlardan birini kullanmadığı için fazlasıyla mutlu olduk. Aksi halde karakterin özünden çok uzak bir kostüm görebilirdik.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı