reklamı kapat

POPÜLER

Marvel orijinal Captain Marvel kostümü sessizliğini bozdu

Captain Marvel yakında beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üstelik çizgi romanlardakinden çok farklı bir kostümle. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige sonunda bu konudaki sessizliğini bozdu.

Bildiğiniz gibi Marvel çok yakında ilk kadın süper kahraman filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bunun için seçilen karakter çizgi roman dünyasının en güçlülerinden Captain Marvel oldu. Fakat kahramanımız seneler önce yazılan çizgi romanlarda çok farklı bir kıyafet giyiyordu. O dönemde kadın kahramanların daha seksi giyinmesi modaydı. Captain Marvel da tam olarak bu modaya uyuyordu. Ancak zaman değişti. Marvel da bu duruma ayak uyduruyor. Stüdyonun başındaki Kevin Feige bu problemi nasıl ele aldıklarını şu sözlerle özetledi:

“Eğer Marvel çizgi romanlarında geçmişe giderseniz Carol Danvers‘ın çok daha az kıyafet giydiğini görüyorsunuz. Çizgi romanlarda bir dönem tek parçadan oluşan mayo bayo benzeri bir kostüm giyiyordu. Brie Larson da onunla ilk görüştüğümüzde bu kostüm meselesini sormuştu. Biz de bunu kullanmayacağımızı o zamandan söylemiştik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyolarının bu noktada çizgi romanlara bağlı kalmayarak en doğrusunu yaptığını söyleyebiliriz. Aksi halde çok büyük tepki göreceklerine şüphe yok. Bakalım 8 Mart‘ta vizyona girecek olan Captain Marvel diğer tercihleriyle de izleyicileri memnun edecek mi?

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı