reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel goose

Captain Marvel filminin şaşırtıcı kahramanı Goose

Captain Marvel daha vizyona girmeden önce posterlerde bile gördüğümüz Goose’un hikayede önemli bir rolü olacağını tahmin edebiliyorduk. Fakat onun yaptıkları Marvel hayranlarının bile beklentilerini aştı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Captain Marvel filminin ek sahnesine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Captain Marvel ekibinin şüphesiz en sevimli üyesi olan Goose dışarıdan bakıldığında sıradan bir kedi gibi görünüyor. Carol Danvers ve Nick Fury’nin girdiği PEGASUS üssünde karşılarına çıkıyor ve peşlerine takılıyor. Öyle ki onlarla birlikte uçağa kadar geliyor. Fakat onun filmin şirin bir üyesi olmaktan çok daha fazlası olduğunu anlamamız uzun sürmüyor. Goose aslında uzaylı Flerken ırkından geliyor. Dışarıdan bakıltığında sıradan bir kedi gibi duruyor fakat ağzından ahtapot kolları çıkartabiliyor. Bu kolları oldukça etkili şekilde kullanıp, düşmanları alt edebiliyor. Böylece başlangıçta herkesi şok etse de, fazlasıyla yararlı oluyor. Sonradan Tesseract’ı yutmasıyla büyük bir şaşkınlık daha yaratıyor. Bunun nedeni ise Flerken ırkının midesinde farklı bir boyut yer almasından kaynaklanıyor. Böylece kendisinden kat be kat büyük objeleri yutup güvende tutabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çizgi romanlarda da Goose benzeri bir karakter yer alıyor. Carol Danvers’ın kedisi olan bu karakterin adı Star Wars göndermesi nedeniyle Chewie. Onun özellikleri Goose ile birebir aynı. Kısacası bu karakterin birebir Marvel çizgi romanlarından alındığını buna rağmen izleyicileri şaşırtmayı başardığını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı